Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Senegal

Atrakcje turystyczne SenegalSenegal – państwo w zachodniej Afryce leżące nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Mauretanią, Mali, Gwineą, Gwineą Bissau i Gambią.
Senegal zamieszkiwano już w paleolicie i neolicie co stwierdzono po odkryciach domowych narzędzi i kamiennych kręgów Senegambii. Oprócz tego w rejonie delty rzek Sine i Saloum odkryto wyroby miedziane i żelazne. Państwo to zamieszkuje dziś ok. 13 mln. osób. Największą grupą etniczną są Wolofowie (ok. 43% ludności). Zamieszkują oni głównie środkową część kraju, na północ i na wschód od stolicy kraju - Dakaru, a także tereny wzdłuż wybrzeży. Poza tym w Senegalu żyją Sererowie, Fulani, Tukulerzy, Mandinka oraz lud Diola.
W Senegalu większość (ok. 70%) osób trudni się rolnictwem. Głównie uprawą trzciny cukrowej, bawełny, ryżu i warzyw.
Powierzchnia Senegalu to przeważnie niziny, jedynie na południowym wschodzie znajdują się tereny wyżynne stanowiące przedgórze masywu Futa Dżalon. Największymi rzekami Senegalu są: Gambia, Casamance, Senegal i Salum. W Senegalu panuje klimat podrównikowy. Średnia temperatura powietrza dla stolicy kraju wynosi od 21°C w styczniu do 28°C w lipcu, a  średnie opady odpowiednio od 1 mm do 88 mm. Naturalną szatę roślinną kraju stanowią stepy i półpustynie na północy, oraz wilgotne lasy równikowe na południu, a na wybrzeżu lasy namorzynowe. Świat zwierzęcy Senegalu jest bardzo urozmaicony. Występuje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków: antylopy, małpy, lwy, w rzekach krokodyle i hipopotamy a także kormorany, pelikany, flamingi i czaple