Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Al-Fatih Grand Mosque

Atrakcje turystyczne Al-Fatih Grand MosqueAl-Fatih Grand Mosque to meczet zbudowany w 1984 roku na terenach rekultywowanych. Aby dowiedzieć się więcej o religii panującej w Bahrajnie należy koniecznie go zwiedzić.
Al-Fatih Mosque jest największym budynkiem w kraju. Może pomieścić do 7000 wiernych naraz. Został wzniesiony z włoskiego marmuru, austriackiego szkła i drewna tekowego z Indii. Rzeźby powstawały w warsztatach lokalnych rzemieślników. Jest przykładem świetnych rozwiązań aranżacji wnętrz.
Po Al-Fatih Grand Mosque zwiedzających oprowadza przewodnik, który wyjaśni aspekty religijne i etykietę, a jednocześnie omówi szczególne cechy architektury meczetu. Odwiedzający rozpoczynają zwiedzanie w małej biblioteczce znajdującej się bezpośrednio po prawej stronie głównego wejścia. Kobiety zobowiązane są założyć czarną tunikę i chustę na głowę przed wizytą w sali modlitewnej. Jak w każdym meczecie szorty oraz koszulki na ramiączkach są zabronione. Po zakończeniu zwiedzania chętni otrzymają bezpłatne broszury z, opublikowanej przez muzułmańską Macierz Szkolną Bahrajnu, serii Discover Islam. Broszury te mają na celu pomoc w rozwiązywaniu niektórych z powszechnie błędnych wyobrażeń na temat islamu.