Algieria

Algieria ma jedne z najbardziej niesamowitych starożytnych atrakcji na świecie, o czym świadczą liczne miejsca światowego dziedzictwa. Z miasta Batna łatwo jest dotrzeć do rzymskich ruin Timgadu. Starożytne łaźnie i forum w Hippo Regius oraz malowidła naskalne Tassili N’Ajjer to kolejne miejsca, które trzeba zobaczyć. Kiedy nie wędrujemy po Saharze, odwiedzający mogą cieszyć się Morzem Śródziemnym na północnym wybrzeżu, gdzie czekają piękne plaże. Słynna miejscowość wypoczynkowa Sidi Fredj to godny objazd podczas wizyty w Algierze. Większość touroperatorów w Algierii koncentruje się na starożytnych miastach i wycieczkach po pustyni. Popularne są przejażdżki na wielbłądach, wycieczki rowerowe i 4WD, ale zastanów się dwa razy, zanim wyruszysz jako samotny turysta. Rozważ dołączenie do wycieczki grupowej, aby uniknąć złapania w miejscu pełnym terroryzmu i niepokojów społecznych. Najbezpieczniejszym sposobem odkrywania Algierii jest wcześniejsza rezerwacja trasy z zaufanym przewodnikiem.
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Położona na wysokości 900 m npm Djémila, ze swoim forum, świątyniami, bazylikami, łukami triumfalnymi i domami, jest interesującym przykładem urbanistyki rzymskiej dostosowanej do górskiego położenia. Miejsce Djémila znajduje się 50 km na północny wschód od miasta Sétif. Znana pod swoją antyczną nazwą Cuicul, Djémila to założenie starożytnej rzymskiej kolonii założonej za panowania Nerwy (96 - 98 ne). Miasto rzymskie zajmowało szczególne miejsce obronne. Cuicul to jeden z kwiatów rzymskiej architektury w Afryce Północnej.

Read More: Djémila
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Annaba, nieformalnie znana jako Balad al-Unnâb, a Bona to miasto w północno-wschodnim krańcu Algierii, w pobliżu rzeki Seybouse, położone w prowincji o tej samej nazwie. Z populacją 257 359 jest czwartym co do wielkości miastem w Algierii. Jest to wiodący ośrodek przemysłowy we wschodniej Algierii. Annaba to nadmorskie miasto, które przeszło znaczący rozwój. Annaba to obszar metropolitalny o większej gęstości zaludnienia niż inne metropolie wybrzeża Algierii, takie jak Oran i stolica Algier. Duża część wschodniej i południowej Algierii poszukuje usług, wyposażenia i infrastruktury miasta. Pod względem gospodarczym jest to centrum różnych dynamicznych działań, takich jak przemysł, transport, finanse i turystyka. Imiona Dzisiejsza Annaba dorastała na terenie Aphrodisium, portu rzymskiego miasta. (Od tego czasu to nowoczesne miasto rozszerzyło się na południe, obejmując także ruiny Hippo.) Jego dawne nazwy Bône i Bona wywodzą się od „Ubbo”, lokalnej formy imienia Hippo. Jego nieformalna nazwa Balad al-Unnâb - „miasto jujub” - wywodzi się z obfitości tych owoców na tym obszarze.

Read More: Annaba
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Oran to miasto przesiąknięte historią z jego zabytkami, historycznymi placami i miejscami, w których dobrze jest spacerować wieczorem, jak Sea Front, oferując odwiedzającym powiew świeżego powietrza i wspaniały widok na Morze Śródziemne i góry Murdjajo. Nazywany „promienistym” jest drugim co do wielkości miastem w Algierii i jedno z najważniejszych miast Maghrebu, miasto portowe na Morzu Śródziemnym, położone w północno-zachodniej Algierii, 432 km od stolicy Algieru i stolicy wilaji o tej samej nazwie, w na skraju Zatoki Oranskiej. Miasto położone jest na końcu zatoki otwartej na północ i bezpośrednio na zachód, zdominowanej przez górę Aidour (lub Murdjajo) o wysokości 420 metrów, a także płaskowyż Moulay Abdelkader al-Jilani Aglomeracja rozciąga się po obu stronach zakrytego obecnie wąwozu Wadi Rhi.

Read More: Oran
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tlemcen w zachodniej Algierii , niedaleko granicy z Marokiem jest wspierany przez klify dobrze nawodnionych gór Tlemcen i wychodzi na żyzne równiny Hennaya i Maghnia . Leżące na wysokości 2648 stóp (807 metrów) Tlemcen znajduje się wystarczająco w głębi lądu, aby uniknąć wilgoci na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ale jest wystarczająco blisko, aby latem można było napływać chłodną morską bryzą. Wynikający z tego umiarkowany klimat sprzyjał rozwojowi Tlemcen i wyjaśnia jego historyczne znaczenie.

Read More: Tlemcen
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Konstantyn , zwany także (po 1981 r.) Qacentina , arabski Blad el-Hawa , fenicki Cirta , miasto w północno-wschodniej Algierii . Miasto, będące naturalną fortecą, zajmuje skalisty płaskowyż w kształcie rombu, który jest otoczony, z wyjątkiem południowego zachodu, stromym wąwozem, przez którego wschodnią stronę płynie rzeka Rhumel. Płaskowyż znajduje się 650 metrów nad poziomem morza i od 500 do 1000 stóp (150 do 300 metrów) nad dnem rzeki w wąwozie.

Read More: Konstantyn
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tipasa to jedno z 7 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Algierii i jedno z najsłynniejszych rzymskich ruin w całej Afryce Północnej. Zobaczysz Tipasa również napisane z Z zamiast S, Tipaza to nazwa miasta Lipaza położonego w odległości krótkiego spaceru od ruin, nowoczesnego miasta zbudowanego tutaj w 1857 roku, a rzymskie ruiny nazywają się Tipasa. Łatwo się pogubić, więc jeśli jedziesz tu autobusem, będziesz musiał jechać autobusem do Tipaza.

Read More: Tipasa
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Casbah wznosi się na wzgórzu w stolicy Algierii - Algieru. Stara cytadela to żywe muzeum pałaców, domów, meczetów i architektury, z których większość sięga czasów osmańskich. To miejsce światowego dziedzictwa jest podzielone na dwa główne obszary, górne i dolne miasto i najlepiej je zobaczyć podczas wycieczki z przewodnikiem, aby uniknąć zagubienia się w jego labiryntowym układzie.

Read More: Casbah w Algierze
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Znany również jako Bazylika Algierska, ten stary kościół jest tylko jednym z wielu przykładów starożytnej architektury rozsianych po całej Algierii. Pochodzi z XIX wieku i znajduje się w północnej części stolicy, górującej nad klifem o długości 407 stóp, z którego roztacza się widok na krystaliczne wody Zatoki Algierskiej. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać wspaniały projekt bazyliki, a także podziwiać wspaniałe widoki.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jardin d’essai du Hamma. Ogród botaniczny, który podzielony został na dwie części. Pierwszą z nich jest brytyjska, wyglądająca jak dzika dżungla, druga nazywana jest francuską i jest elegancko urządzonym ogrodem. Najprawdopodobniej to właśnie tutaj, w części brytyjskiej było kręconych klika przedwojennych filmów o przygodach Tarzana. Znajdują się tutaj najciekawsze okazy roślinności z całego świata, nie tylko z terenów Algierii.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Lambaesis ( Lambæsis ), Lambaisis lub Lambaesa ( Lambèse w kolonialnym języku francuskim) to rzymskie stanowisko archeologiczne w Algierii , 11 km (7 mil) na południowy wschód od Batna i 27 km (17 mil) na zachód od Timgad , położone obok nowoczesnej wioski Tazoult . Dawne biskupstwo jest również łacińsko-katolickim biskupstwem tytularnym .

Read More: Lambaesis
reklama2