Oran

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Oran to miasto przesiąknięte historią z jego zabytkami, historycznymi placami i miejscami, w których dobrze jest spacerować wieczorem, jak Sea Front, oferując odwiedzającym powiew świeżego powietrza i wspaniały widok na Morze Śródziemne i góry Murdjajo. Nazywany „promienistym” jest drugim co do wielkości miastem w Algierii i jedno z najważniejszych miast Maghrebu, miasto portowe na Morzu Śródziemnym, położone w północno-zachodniej Algierii, 432 km od stolicy Algieru i stolicy wilaji o tej samej nazwie, w na skraju Zatoki Oranskiej. Miasto położone jest na końcu zatoki otwartej na północ i bezpośrednio na zachód, zdominowanej przez górę Aidour (lub Murdjajo) o wysokości 420 metrów, a także płaskowyż Moulay Abdelkader al-Jilani Aglomeracja rozciąga się po obu stronach zakrytego obecnie wąwozu Wadi Rhi.

Oran to niewątpliwie miasto turystyczne. Posiadane atuty, przyroda, klimat i zabytki sprawiają, że jest to coraz bardziej uprzywilejowany cel podróży. Chwile niezwykłego odkrycia są gwarantowane dla turystów pieszych w tym mieście, które zajmuje drugie miejsce w Algierii. Jego klasyczny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się letnią suszą i łagodnymi zimami. Słoneczne i czyste niebo charakteryzuje miasto Oran. Miasto Oran jest dumne ze swojego dziedzictwa kulturowego, przemysłowego i edukacyjnego. Oran, miasto o silnym wzroście demograficznym, jest sercem aglomeracji liczącej ponad 1 584 607 mieszkańców. Stolica zachodniej części kraju i metropolia gospodarcza, Oran, wyróżnia się rozwojem swojej sieci partnerskiej, w szczególności francuskim miastem Bordeaux.

Miasto, które powstało około 900 roku, zostało zdominowane przez Hiszpanów, Turków, a następnie przez Francuzów. Oran urzeka przepychem swoich pozostałości i zabytków, które sprawiają, że jest to magiczne miasto z różnorodnymi obrazami. Miasto zawdzięcza tę specyfikę swojej historii, na którą składają się mieszanie się cywilizacji, tolerancja i współżycie na przestrzeni wieków i epok.