Ameryka Południowa

Machu Picchu

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Najczęściej odwiedzana atrakcja kraju, Machu Picchu to XV-wieczna struktura Inków i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowane przez cesarza Pachacuti, który żył w latach 1438-1472, Machu Picchu było ukryte przed hiszpańskimi konkwistadorami ze względu na swoją świętość.
Porzucone niecałe 100 lat po tym, jak zostało zbudowane z powodu hiszpańskiego podboju,
Machu Picchu przyciągnęło międzynarodową uwagę dopiero po tym, jak amerykański historyk Hiram Bingham zlokalizował pomnik Inków w 1911 roku. Chociaż lokalnie znany, od tego czasu obszar ten stał się główną atrakcją turystyczną i jest obecnie uważany za jeden z New7 Wonders of the World.
Aby odwiedzić Machu Picchu, możesz udać się na jednodniowe wycieczki pociągiem Vistadome, który odjeżdża ze stacji Poroy (15 minut od Cusco), docierając do Aguas Calientes tuż u stóp świętego miejsca. Możesz także wybrać się na trekking w okolice śladami Inków na Szlaku Inków, Salkantay Trek lub na niektórych innych szlakach Inków i Machu Picchu.
Jednak, aby mieć najlepsze wrażenia, możesz rzucić okiem na niektóre z ekskluzywnych wycieczek Machu Picchu. Oferują one najwyższej jakości usługi i komfort, ponieważ możesz w pełni wykorzystać to, co ma do zaoferowania Peru. Na przykład wycieczki Machu Picchu z niesamowitego Sanctuary Lodge oznaczają, że możesz zwiedzać ruiny bez tłumów, nawet jeśli zdecydujesz się odwiedzić je w szczycie sezonu.