Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Boliwia

Atrakcje turystyczne BoliwiaTereny obecnej Boliwii były zamieszkane przez kultury prekolumbijskie już około 20 000 lat. Pierwszą wysoko rozwiniętą kulturą była kultura Tiahuanaco, która rozwijała się na południowym brzegu jeziora Titicaca około II wieku p.n.e. W XV wieku terytorium ludu Ajmara po podbiciu trafiło w obręb Państwa Inków. Następnie w XVI w. konkwistadorzy hiszpańscy dokonali podboju terenów obecnej Boliwii. Zostały one włączone do powstałego właśnie Wicekrólestwa Peru, a później do Wicekrólestwa La Platy. Nazwa Boliwia została nadana po odłączeniu się od Peru po ruchu wyzwoleńczym. Pochodzi ona od nazwiska Bolivara przywódcy tegoż ruchu. W 1884r., po podpisaniu traktatów pokojowych kończących Wojnę o saletrę, Boliwia utraciła dostęp do Oceanu Spokojnego, co spowodowało pogorszenie się sytuacji gospodarczej. Po kolejnej wojnie z Brazylią w 1903, Boliwia utraciła region Acre. Lata 1932-1935 przyniosły kolejną wojnę. Tym razem z Paragwajem. W wyniku tej wojny Boliwia utraciła ponad 60% spornego terytorium Chaco.
Boliwia jest Najwyżej położonym i najtrudniej dostępnym państwem Ameryki Południowej. Jednocześnie najbardziej indiańskim, z ciągle żywą tradycją i wierzeniami. Kraj , w którym znajdziemy największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro świata, najwyżej położone lotnisko lotnisko i miasto. Bez wątpienia jest najbardziej fascynującym i różnorodnym krajem całego kontynentu. W Boliwii znajdziemy urzekającą i dziewiczą przyrodę, jakiej nie znajdziemy w innych miejscach na Ziemi.
Mieszkańcy są zamkniętymi w sobie ludźmi, niedostępni, stroniący od gringo, czyli białych. Ludzie na ogół biedni, ciężko pracujący, którym przyszło żyć w otoczeniu bardzo wymagającej przyrody, do której warunków doskonale się jednak przystosowali.