Afryka

Afryka na mapie świata

Afryka to ogromny kontynent i oferuje niezliczone miejsca warte odwiedzenia. Podczas podróży po Afryce możesz spotkać ludzi Masai Mara w Kenii, spojrzeć na równiny Serengeti lub zrelaksować się na jednej z tropikalnych wysp. Afryka jest różnorodna, piękna, a jej atrakcje nie mają końca. Planując afrykańską podróż, warto umieścić na liście miejsc wartych odwiedzenia, jak najwięcej z atrakcji opisanych na naszej stronie.

Kiedy rozmawia się o kontynencie afrykańskim, większość ludzi pomyśli o wycieczce na safari, wizycie w starożytnych egipskich piramidach lub o wycieczce do Kapsztadu lub Marrakeszu. Jednak Afryka ma też kilka niesamowitych wysp leżących u jej wybrzeży. Madagaskar jest oczywisty, ale są też mniejsze wyspy jak Mauritius czy Seszele, które zdecydowanie warto odwiedzić. Te afrykańskie wyspy mają fascynującą historię, wyjątkową przyrodę i plaże, które mogą konkurować z Karaibami.

Ludzie często myśląc o wyjeździe do Afryki, poddają w wątpliwość sens wyjazdu, wyobrażając sobie, że to tylko pustynia. Jednak Sahara, to tylko niewielka część kontynentu. Pustynia ta również skrywa fascynujące skarby, ale jeśli wolisz miejsca bardziej wilgotne to również znajdziesz takie w Afryce. Najlepszym przykładem są Wodospady Wiktorii. W porze deszczowej przez wodospad przelewa się ponad 9 000 000 litrów wody w każdej sekundzie. Takiego spektaklu nie można przegapić.

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.