Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dalat

Położona na południu Wietnamu urocza miejscowość Dalat, znana jest jako najlepsze miejsce dla nowożeńców w kraju. Dalat to malownicze górskie miasteczko, które kiedyś było stacją górską podczas francuskiego okresu kolonialnego. W całym mieście spotyka się francuską architekturę w stylu kolonialnym i wille położone wśród malowniczych krajobrazów. Wokół Dalat znajdują się jedne z najlepszych krajobrazów w kraju. Okolica Dalat znana jest ze wspaniałych jezior, ogrodów kwiatowych, bujnych lasów i uroczych miasteczek na wzgórzach. A więc dla każdego turysty jest to świetny wybór.

Read More: Dalat
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)
Bali - świątynia Ulan Danu

Bali jest najpopularniejszym miejscem wypoczynku ze wszystkich wysp Indonezji. Egzotyczne świątynie i pałace na tle pięknych naturalnych krajobrazów to tylko niektóre z największych atrakcji wyspy. W głębi lądu, wysokie wulkany i dziewicze dżungle witają entuzjastów dzikiej przyrody. Większość turystów jednak nie może długo pozostać z dala od plaży. Na Bali znajdują się niesamowite, luksusowe kurorty, gdzie większość hoteli i willi znajduje się tuż przy plaży. Są także miejscem spotkań surferów. Turyści chcący obcować z naturą, znajdą kurorty oferujące krajobrazy morskie i przepiękne wschody słońca

Read More: Bali
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Yogyakarta znana jest głównie ze świątyń Borobudur i Prambanan

Yogyakarta jest tętniącym życiem miastem liczącym około 500 000 mieszkańców i najpopularniejszym miejscem turystycznym na Jawie. Główny powód zainteresowania to bliskość słynnych świątyń Borobudur i Prambanan. Samo miasto jest ośrodkiem sztuki i edukacji, oferuje dobre zakupy i szeroką gamę obiektów turystycznych. Yogyakarta leży w jednej z najbardziej aktywnych sejsmicznie części Jawy i dlatego wielokrotnie nawiedzały ją trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. W 2006 r. trzęsienie ziemi zniszczyło ponad 300 000 domów, a w 2010 r. pobliski wulkan Merapi, zniszczył okoliczne wioski.

Read More: Yogyakarta
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (1 Vote)
Warany na Komodo

Park Narodowy Komodo położony jest w centrum archipelagu indonezyjskiego, między wyspami Sumbawa i Flores. Założony w 1980 roku dla ochrony unikalnego smoka Komodo i jego siedlisk. W 1986 r. Park został uznany przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo i Rezerwat Biosfery. PN Komodo obejmuje trzy główne wyspy: Komodo, Rinca i Padar. Oprócz tego, że jest domem dla smoka Komodo, Park zapewnia schronienie wielu innym gatunkom lądowym. Ponadto Park obejmuje jedno z najbogatszych środowisk morskich, w tym rafy koralowe, namorzyny, łąki trawy morskiej, góry podwodne i pół-zamknięte zatoki.

Read More: Park Narodowy Komodo
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Domki Sasak na wyspie Lombok

Wyspa Lombok jest nie tylko sąsiadem Bali i służy jako popularne przedłużenie wypoczynku dla turystów szukających dodatkowych atrakcji po wizycie na Bali. Lombok słynie również z barwnej kultury Sasak, wspaniałych miejsc do nurkowania, malowniczych i zacisznych plaż, pięknych wodospadów i bujnych lasów otaczających aktywny wulkan, Mount Rinjani. Krótko mówiąc, wycieczka na Lombok zapewnia niezapomniane przeżycia na wyspie, która łączy przygody, surowe piękno przyrody oraz nutę egzotyki poprzez dobrze zachowaną tradycyjną sztukę i mnóstwo zabytków.

Read More: Lombok
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Park Narodowy Bromo Tengger Semeru

Park Narodowy Bromo Tengger Semeru to księżycowy krajobraz o surrealistycznym pięknie. Wznoszący się z wnętrza starożytnej kaldery Tengger, Gunung Bromo (2392 m) jest jednym z trzech wulkanów, które wyłaniają się z ogromnego krateru, szerokiego na 10 km. Otoczony szczytami Kursi (2581 m) i Batok (2440 m), tlący się stożek Bromo stoi w morzu popielatego, wulkanicznego piasku, otoczony wysokimi klifami krawędzi krateru. Na południu rzuca swój cień, a czasami również popiół, Gunung Semeru (3676 m), najwyższy szczyt Jawy i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów i Indonezji.

Read More: Park Narodowy Bromo Tengger Semeru
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Bukit Lawang

Bukit Lawang to mała wioska położona po wschodniej stronie Parku Narodowego Gunung Leuser, około 90 kilometrów na północny zachód od Medan, stolicy Północnej Sumatry. W 1973 r. założono tu centrum rehabilitacji orangutanów. Głównym jego celem jest zachowanie malejącej liczby populacji orangutanów z powodu polowań i wylesiania. Dzięki dużemu wyborowi wycieczek w głąb dżungli jest tu najlepszy na świecie sposób zobaczenia dziko żyjących orangutanów. Oprócz wizyt w dżungli, Bukit Lawang oferuje relaksującą atmosferę nad brzegiem rzeki Bohorok, gdzie wielu gości przebywa przez całe tygodnie.

Read More: Bukit Lawang
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Torajaland

Torajaland jest górskim regionem Południowego Sulawesi, domu ludu Toraja. Słynie z wyjątkowej architektury, z faktu, że mieszkańcy są potomkami kanibali, ale przede wszystkim ze spektakularnych, ale makabrycznych rytuałów związanych ze śmiercią. Po śmierci członka społeczności ciało jest trzymane - często przez kilka lat - aż do rzeczywistej ceremonii pogrzebowej, która może trwać kilka dni. Zmarły zostaje w końcu pochowany w małej jaskini lub w pustym drzewie. Zwykłe pogrzeby odbywają się przez cały rok, ale pogrzeby znamienitych członków plemienia, odbywają się tylko w miesiącach suchych w lipcu i sierpniu.

Read More: Torajaland
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspa Flores

Wyspa Flores, długo ukryta w cieniu bardziej znanego sąsiada Bali, wreszcie staje się wyjątkowym celem podróży. Najbardziej znaną atrakcją Flores jest kaldera wulkanu Kelimutu, która skrywa trzy jeziora zasilane gazem wulkanicznym, zmieniające kolor w zależności od ilości tlenu w wodzie. Flores proponuje także rozwijającą się turystykę ekologiczną, która daje podróżnym możliwość odwiedzania tradycyjnych wiosek czy mieszkania z lokalnymi rodzinami. Wiele osób przyjeżdża na tę wyspę, ze względu na jej podwodne widoki oraz możliwość pływania w dziewiczych jeziorach i wodospadach.

Read More: Flores
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Park Narodowy Tanjung-Puting.jpg

Park Narodowy Tanjung Puting znajduje się na wyspie Borneo w indonezyjskiej prowincji Central Kalimantan. Park jest popularnym miejscem wycieczek ekoturystycznych. Wiele lokalnych firm turystycznych oferuje kilkudniowe wyprawy łodzią, aby zobaczyć przyrodę i odwiedzać centra badawcze. Park najlepiej obserwować z klotok, wielopiętrowej łodzi płynącej po rzece Sekonyer z Kumai do centrum rehabilitacji w Camp Leakey. Pomimo wzrostu liczby odwiedzających, podróż jest wciąż świetną okazją do zobaczenia lasu deszczowego i jednym z najbardziej niezapomnianych przeżyć w Kalimantanie.

Read More: Tanjung Puting
reklama2