Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Bahrajn

Atrakcje turystyczne BahrajnBahrajn jest krajem wyspiarskim. Największa jego powierzchnia leży na wyspie o tej samej nazwie. Jest to kraj nizinny, w większości pokrytym pustyniami i występującymi słonymi bagnami. Najwyższym punktem Bahrajnu jest Jabal ad Dukhan, liczący zaledwie 122 m n.p.m.. Całe państwo położone jest na 640 km kwadratowych a łączna długość linii brzegowej wynosi 161 km. Jest tu słonecznie i relaksująco. W Bahrajnie znajdziemy nie tylko ukojenie i odpoczynek. Ma on do zaoferowania zdecydowanie więcej, przede wszystkim bogatą historię. Pierwsze wzmianki o Bahrajnie pojawiają się już 3 tysiące lat p.n.e, kiedy to znany był jeszcze jako Dilmun. Ruiny tego pierwotnego miasta można zwiedzać do dzisiaj. Kolejną wielką atrakcją jest Świątynia Barbar składająca się z trzech budowli postawionych jedna na drugiej i pamiętająca czasy 2 tysiąclecia p.n.e. Także Fortu Bahrajnu, nie może zabraknąć na liście miejsc wartych zobaczenia.
Przedstawicielem miejsc kultury i religii islamskiej jak zapierający dech, bajeczny Wielki Meczet, który wyróżnia się przepiękną i stylową architekturą oraz Dom Koranu, gdzie poznamy wszelkie tajniki tej świętej dla muzułmanów księgi. Jest on również jednym z najstarszych meczetów na świecie. Meczet Khamis wzniesiony został w Bajhrajnie w 692 roku wraz z pojawieniem się islamu na wyspie.
W Bahrajnie spotkamy się z wszechobecną nowoczesnością. Powstające ciągle nowe wieżowce i place budów powodują, że będziemy wprowadzeni w zdumienie ogromem przedsięwzięć i rozmachem inwestycji.
Bahrajn jest także miejscem, z którego możemy wybrać się na wyprawę celem obserwacji delfinów, udać się na nurkowanie w poszukiwaniu pereł czy też wybrać się do licznych konnych klubów jeździeckich.