Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Bangladesz

Atrakcje turystyczne BangladeszBangladesz jest dosyć specyficznym krajem na turystycznej mapie Azji. Jest prawie całkowicie pozbawiony wielkich atrakcji turystycznych i przyciąga jedynie nielicznych, najbardziej wytrwałych podróżników. Nie zobaczymy tu zorganizowanych grup, które zza przyciemnianych szyb autokarów oglądają świat, tygodniami można nie spotkać nawet jednej białej twarzy. Przeciętny turysta niewątpliwie nie znajdzie tutaj wyszukanych restauracji czy też dobrze wyposażonych i licznych hoteli ani kurortów wakacyjnych. Nic więc dziwnego, że każdy turysta wzbudza olbrzymie zainteresowanie mieszkańców. W Bangladeszu warto zwrócić uwagę na tropikalną przyrodę, przeludnione i tętniące życiem miasta i możliwość podglądania prostego, autentycznego życia na wsi. Jednak największym skarbem tego kraju są niezwykle gościnni, ciekawi świata i pełni uprzejmości ludzie.
„Przyjedź do Bangladeszu zanim ściągną tu miliony” brzmi hasło promocyjne kraju. Czy rzeczywiście ściągną tutaj miliony jest kwestią wątpliwą, ale turyści szukający ostatnich białych plam na mapie świata wyjadą stąd usatysfakcjonowani. Spektakularnych zabytków jest tu niewiele, a ich pozostałości są raczej w opłakanym stanie. Media często mówią o tamtejszych cyklonach, tajfunach, głodzie, przeludnieniu i bezrobociu. Rzadko jednak można usłyszeć o fascynującej mieszance trzech religii: hinduizmu, islamu i buddyzmu, która trwa tam czasem w najlepsze, bywa, że w najgorsze też.
W Bangladeszu od lokalnej kultury się nie ucieknie, więc turystom nie pozostaje nic innego jak podpatrywać autentyczne życie mieszkańców. A zobaczymy wiele. Piękną i niezniszczoną działaniami człowieka naturę w zamian za niedociągnięcia infrastruktury turystycznej, kulturowy żywioł w miejsce sztywnego porządku. Mnogość kulturową i przyjazne nastawienie mieszkańców, którzy pomimo swojego ciężkiego losu są bardzo weseli i wydają się być zadowoleni z życia. Obcując z lokalną społecznością będziemy mogli posłuchać lokalnych legend i historii o świetności tego kraju i ich walorach turystycznych.
Bangladesz – jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie i do tego najbardziej zaludnionym. To prawdopodobnie z tego powodu jak i licznych kataklizmów pogodowych czy wojen Bangladesz nigdy nie stał się mekką turystyczną.