Filipiny

Mapa FilipinPołożone na południowo-wschodnim krańcu Azji, z ponad 7000 tropikalnych wysp, Filipiny są drugim co do wielkości archipelagiem na ziemi, zaraz za sąsiadującą z Filipinami, Indonezją. Jest to to też największy katolicki kraj w Azji, z kulturową mieszanką stu grup etnicznych i wpływów obcych.

Te ponad 7000 wysp zamieszkują przyjaźni mieszkańcy i wiele rdzennych plemion. Od dziewiczych plaż i cudów natury po ciekawe miejsca historyczne i okazje do niepowtarzalnych przeżyć. Filipiny oferują mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia i jeszcze więcej sposobów na niezapomniane spędzenie wakacji.

Filipiny znajdują się daleko od innych popularnych miejsc w Azji południowo-wschodniej i dlatego są nieco poza utartymi szlakami. Nie znaczy to, że w kraju brakuje wspaniałych atrakcji. Palmowe plaże, jedne z najlepszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w Azji, wspaniałe wulkany, a także powszechnie znane Czekoladowe Wzgórza i Tarasy Ryżowe Banaue sprawiają, że jest to świetne miejsce podróży. Sprawdź jakie jeszcze atrakcje turystyczne warto zobaczyć na Filipinach.
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Tarasy Ryżowe Banaue

Tarasy ryżowe Banaue są narodowym skarbem kultury Filipin i przez wielu Filipińczyków są uważane za ósmy naturalny cud świata. Żadna podróż na Filipiny nie byłaby kompletna bez zobaczenia spektakularnych Tarasów Ryżowych Banaue. Wyrzeźbione z pasm górskich około 2000 lat temu bez nowoczesnych narzędzi plemion Ifugao, te wspaniałe tarasy rolnicze przypominają gigantyczne schody sięgające nieba. Mieszkańcy do dziś nadal sadzą ryż i warzywa na tarasach, choć coraz młodsi Ifugaos nie uważają rolnictwa za sposób na życie i emigrują do większych miast.

Read More: Tarasy ryżowe Banaue
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Boracay - najpiękniejsze plaże na ziemi

Boracay może nie jest wielką wyspą, ale oferuje ogromne atrakcje. Plaże Boracay były wielokrotnie nagradzane i wybierane najpiękniejszymi na Świecie przez największe magazyny turystyczne. Boracay to również piękne kurorty i ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, takie jak parasailing, nurkowanie, kitesurfing i snorkeling. Można też wybrać się łodzią by podziwiać zachody słońca, zwiedzać jaskinie wulkaniczne i odległe zatoki turkusowych lagun. Gdy zachodzi słońce, nocne życie w Boracay tętni licznymi barami i restauracjami proponującymi oprócz jedzenia i napojów, zabawę do białego rana.

Read More: Boracay
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
czekoladowe wzgórza

Czekoladowe Wzgórza są jedną z największych atrakcji turystycznych na Filipinach. Te niezwykłe formacje geologiczne, składają się z co najmniej 1268 pojedynczych kopców porozrzucanych po całym wnętrzu wyspy Bohol. Niemal symetryczne i tej samej wielkości pagórki mają wysokość od 30 do 50 metrów i są całe pokryte zieloną trawą. W porze suchej trawa zmienia kolor na czekoladowy i stąd ich nazwa. Nie wiadomo jak powstały te gigantyczne kopce kretów. Jedna z teorii mówi, że Chocolate Hills to zwietrzałe formacje skalne pewnego rodzaju wapienia morskiego na szczycie nieprzepuszczalnej warstwy gliny.

Read More: Czekoladowe Wzgórza
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Rekin wielorybi w Donsol

Senna wioska rybacka Donsol, to położone w prowincji Sorsogon, miejscu dziewiczych plaż, wspaniałych wodospadów i niezbadanych jaskiń, miejsce na Filipinach, gdzie można zobaczyć rekiny wielorybie. Delikatne olbrzymy oceaniczne można tu oglądać między listopadem a czerwcem, a ilość turystów osiąga szczyt między lutym a majem. Goście mogą również wybrać się na rejs statkiem po rzece Donsol przez namorzyny i drzewa palmowe, obserwując nocą miliony błyszczących świetlików. Jeśli to nie wystarczy, dostępna jest również tradycyjna wyprawa na połów krewetek, a następnie smaczny obiad z gotowanego połowu.

Read More: Donsol
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Podziemna rzeka Puerto Princesa

Położona na północnym wybrzeżu wyspy Parawan - Puerto Princesa, jest rajem dla miłośników przyrody. To urocze miasto, które otaczają dziewicze krajobrazy, bogate w dziką florę i faunę, rości sobie prawo do jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk przyrodniczych na świecie, podziemnej rzeki. Podziemna rzeka Puerto Princesa, to cud natury chroniony w parku narodowym. Jest to najdłuższa na świecie rzeka płynąca pod ziemią. Organizowane tu wycieczki łodzią z przewodnikiem pokazują intrygujące formacje skalne. Podziemna rzeka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Read More: Podziemna rzeka Puerto Princesa
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Puerto Galera

Na południe od Manili znajduje się urocze nadmorskie miasteczko Puerto Galera, które słynie z pięknych plaż, wspaniałych miejsc do nurkowania i szerokiej różnorodności gatunków morskich. Najpopularniejsze plaże oprócz wspaniałego wypoczynku, oferują również pobliskie sklepy, restauracje, kluby nocne i hotele. Inną popularną atrakcją jest naturalny port w zatoce Muelle z rzędami sklepów, restauracji i barów. Turyści mogą również spróbować snorkelingu, aby zobaczyć jedne z najlepszych raf koralowych w Azji lub nurkować wśród starych wraków i setek gatunków ryb.

Read More: Puerto Galera
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspa Malapascua

Malapascua to niewielka wyspa, składająca się z cichych wiosek rybackich, popularna ze względu na idealne miejsca do nurkowania. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym regularnie widuje się rekiny młoty i manty. Inne ukryte skarby wyspy to piękne, piaszczyste białe plaże graniczące z palmami kokosowymi i krystalicznie czysta woda z kolorowymi ogrodami koralowymi. Sielankowe wybrzeże wyspy można przejść w ciągu 4 godzin, a po wschodniej stronie znajduje się mała wioska, w której mieszkańcy wyspecjalizowali się w budowie łodzi. Malapascua to idealne miejsce na spokojne wakacje z przyjaciółmi i rodziną.

Read More: Malapascua
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wulkan Mayon

Piękny, symetryczny wulkan Mayon, wznosi się do 2462 m nad Zatoką Albay, na południowym wschodzie wyspy Luzon. Jest najbardziej aktywnym wulkanem na Filipinach. Jest to wulkan ze stromymi stożkowymi zboczami o nachyleniu 35-40 stopni, ograniczonymi przez mały krater szczytowy. Pierwsze dostępne informacje o wybuchu wulkanu pochodzą z roku 1616, lecz najbardziej gwałtowna erupcja Mayona miała miejsce w 1814 r. Zabiła ponad 1200 osób i zniszczyła kilka miast. Podczas erupcji lawa przepływając zalewa wiele z około 40 wąwozów i często niszczy zaludnione obszary nizinne.

Read More: Wulkan Mayon
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kościół San Agustin w Manili

Będąc w Manili nie można pominąć wizyty w kościele San Agustin. Ten piękny kościół, zbudowany w latach 1587-1606, przetrwał na przestrzeni wieków siedem trzęsień ziemi, dwa pożary i bitwę pod Manilą. Obecnie pozostaje najstarszym kamiennym kościołem na Filipinach. Przy głównym wejściu, na drewnianych drzwiach, zobaczyć można piękne rzeźby. Wspaniały sufit został namalowany w XIX wieku przez włoskich artystów, Giovanniego Dibella i Cesare Alberoni. W kościele odbywają się regularnie nabożeństwa, w czasie których jest zamknięty dla turystów. Jest też najczęściej wybieranym kościołem do udzielania ślubów.

Read More: Kościół San Agustin
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Rafa koralowa Tubbataha

Rafa Tubbataha w Morzu Sulu jest morskim sanktuarium chronionym jako Narodowy Park Morski Rafy Tubbataha. Rafa składa się z dwóch atoli, North Atoll i South Atoll, oddzielonych głębokim kanałem o szerokości około 8 km. Rafa Tubbataha jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na Filipinach ze względu na jej bogate życie w koralu. Nurkowie szczególnie lubią miejsca, gdzie płytka rafa koralowa nagle się kończy ustępując miejsca wielkim głębinom. Park morski jest otwarty na wycieczki nurkowe od kwietnia do czerwca, kiedy fale są najbardziej spokojne.

Read More: Rafa Tubbataha
reklama2