Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Bafut

Atrakcje turystyczne BafutBafut to miasto leżące na północ od miasta Bamenda, w Regionie Północno-Zachodnim, na wyżynie Adamawa. Jest liczącą około 300 tysięcy mieszkańców stolicą Prowincji Zachodniej i departamentu Mifi. Jest także ważnym ośrodkiem handlu i przemysłu spożywczego.

Bafut, był kiedyś głównym miastem królestwa ludu Tikar, a obecnie zamieszkuje go lud Bamileke.

Najsłynniejszym budynkiem w mieście, pamiętającym czasu ludu Tikar, jest pałac królewski Chefferie de Bandjoun. Pałac ten, spalony przez niemiecką ekspedycje karną w 1907 roku, został w wielką starannością odbudowany. W pałacu można zapoznać się ze stylem życia, obyczajami i organizacją plemienia Bamileke. Dziedziniec główny pałacu otoczony jest prostokątnymi budynkami służącymi jako sale zebrań lokalnej społeczności. Niektóre z nich służą także jako domy licznych królewskich małżonek.

Do innych atrakcji w mieście należą: pokaz tradycyjnego tańca masek, dzielnica kobiet, lokalne muzeum oraz święty las ludu Bamileke.

W niewielkiej odległości od miasta z kolei można zobaczyć ogród botaniczny, ukazujący przyrodę sawanny lub położone nieco dalej miasto Dschang, które uchodzi za centrum turystyki górskiej Kamerunu.