Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Bamenda

Atrakcje turystyczne BamendaBamenda jest położoną w górskiej dolinie, na wysokości 1250 m n.p.m., stolicą prowincji północno-zachodniej i departamentu Mezam. Jest czwartym pod względem wielkości miastem Kamerunu. Bamenda jest ważnym ośrodkiem handlu, rzemiosła i przemysłu spożywczego w kraju. Sztuka tego regionu wywierała olbrzymie wpływy na artystów europejskich XX wieku.

W pobliżu Bamendy można zobaczyć Laikom. Jest to siedziba plemienia Koma, żyjącego w Górach Alantika, przy granicy z Nigerią. Warto się tu wybrać, by poobserwować życie mieszkańców plemienia oraz ich zwyczajów. Przy odrobinie szczęścia można dostać się nawet do pałacu wodza, gdzie można podziwiać wysokie na 4 metry rzeźby ilustrujące mity i legendy plemienia Koma.

Niedaleko na północ od Bamendy położona jest droga, która wiedzie przez najpiękniejsze góry Kamerunu. Jadąc tą drogą można zobaczyć rezerwat zwierzyny na rzece Kimbi i wodospady na rzece Mentchum. W Bafut obejrzeć można interesujący pałac tamtejszego wodza, a w Akum świątynię w kształcie piramidy.