Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Baracoa

Atrakcje turystyczne BaracoaBaracoa było jednym z pierwszych, założonych na Kubie, miast. Istniało jeszcze przed przybyciem kolonizatorów. Żyli tu Indianie Taino, którzy nazywali je Ciudad Primada – Pierwsze Miasto. Hiszpanie pod wodzą Krzysztofa Kolumba przejęli miasto. Założyli tu stolicę kolonii i stąd rozpoczęli podbój wyspy.

Dnia dzisiejszego nie zobaczymy już jednak żadnych śladów pozostawionych przez kulturę przedkolonialną. Jest to niewątpliwie związane z klątwą Pelu, która rzekomo została rzucona na miasto, a o której często opowiadają lokalni mieszkańcy.

W Baracoa znajduje się kilka muzeów przypominających czasy kolonialne oraz piękna Katedra Nuestra Senora de la Asunción, w której to znajdują się religijne artefakty przywiezione przez Kolumba z Hiszpanii.

Miasto otaczają góry i las tropikalny. Teren wokół jest więc idealny na wycieczki trekingowe. W trakcie pieszej wycieczki będziemy mogli obserwować piękne widoki roztaczające się na rzeki i zatokę oraz przyglądać się pięknej tropikalnej roślinności. Do tego pobliska Playa Maguana uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie.