Benin

Pod wieloma względami Benin jest idealnym wprowadzeniem do Afryki. Kraina dziewiczych plaż, bogatej przyrody i gościnnych mieszkańców, dzięki niewielkim rozmiarom i zaawansowanej infrastrukturze podróżowanie po kraju to nie lada wyzwanie. Miejsce narodzin voodoo i jeden z głównych punktów wyjścia dla ponad ośmiu milionów ludzi zmuszonych do opuszczenia kontynentu jako niewolników, kraj ten ma również złożoną i fascynującą historię, która przenika do codziennego życia, tworząc mieszaninę tego, co znane i dziwne.

Zatrzymaj się na południu, aby poznać główne miasta Beninu, nieco chaotyczne, ale tętniące życiem centrum handlowe Cotonou i spokojną stolicę Porto Novo. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie muzeum pałacowego z położeniem od strony laguny stolicy i otoczonymi palmami plażami Atlantyku, aby poprosić o audiencję u plemiennych książąt z Ajase, rodowej nazwy Porto Novo.

Udaj się wzdłuż wybrzeża, aby doświadczyć wyjątkowego życia mieszkańców Tofinu w Ganvié, bambusowej wiosce na palach, często nazywanej „Wenecją Afryki”. Lub skorzystaj z niewielkich rozmiarów Beninu i dobrych dróg, aby odkrywać spektakularne krajobrazy kraju, w których znajdują się odległe miasta i przepiękne parki narodowe. Domem dla lwów, hipopotamów i słoni, nie wspominając o niezliczonych gatunkach ptaków, flagowym parkiem narodowym Beninu jest Pendjari, który oferuje spektakularną faunę bez tłumów.

Kwitnąca scena artystyczna w całym kraju dała początek oszałamiającym rzeźbom publicznym i fantastycznej architekturze, które uzupełniają elegancję drewnianych rezydencji afro-brazylijskich w Porto Novo i Ouidah. To ostatnie jest bijącym sercem praktykujących voodoo w Beninie i ważnym przystankiem dla osób zainteresowanych historią atlantyckiego handlu niewolnikami.

Benin choć niewielki, ma coś dla każdego, czy to dzikie krajobrazy północy, tętniące życiem metropolie południa, czy też wspólna religia i historia, które łączą ten kraj i jego mieszkańców.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Szlak Niewolników obejmuje plac aukcyjny niewolników, Drzewo Zapomnienia (gdzie niewolnicy byli piętnowani symbolami ich właścicieli i aby zapomnieli, skąd pochodzą, zmuszeni chodzić wokół drzewa w kółko) oraz Drzewo Powrotu , kolejne drzewo, wokół którego niewolnicy często krążyli z przekonaniem, że ich dusze po śmierci wrócą do domu. Na plaży znajduje się przejmujący pomnik, Brama bez powrotu , z płaskorzeźbą przedstawiającą niewolników w łańcuchach.

Read More: Route des Esclaves
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Mieszkańcy tej wioski nie chcą pokazywać twarzy przed kamerą. Wierzą, że aparat zabierze ich duszę. Dlatego wioska Ganvie jest nadal czysta. Ich tradycja i kultura są nadal nienaruszone przed światem zewnętrznym. Co jest obecnie rzadkością. Znajduje się na obrzeżach Cotonou, stolicy Beninu. Cała wioska jest zbudowana na jeziorze / rzece, a jedynym środkiem transportu są łodzie. Tutaj życie toczy się normalnie, jak w każdej innej wiosce. Jedyna różnica polega na tym, że wszystko jest nad wodą. Domy, rynki, sklepy. Dosłownie wszystko dzieje się na wodzie. Fascynujące jest wędrowanie po tej wiosce i doświadczenie jej uroku. Jeśli również przyjdziesz, nie zapominaj, że NIE powinieneś filmować miejscowych. Poza tym ciesz się tym wyjątkowym klejnotem Afryki Zachodniej

Read More: Wioska Ganvie Stilt
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Muzeum Historii Ouidah jest muzeum Benin znajduje się w mieście Ouidah, w departamencie Atlantyckiego. Znajduje się w starym portugalskim forcie São-Jão-Batista-de-Ajuda, zbudowanym w 1721 roku. Znajduje się w nim 700 eksponatów kolekcjonerskich związanych z archeologią, historią i sztuką w Ouidah.

Portugalski fort São-Jão-Batista-de-Ajuda został zbudowany w 1721 roku. Był ufortyfikowanym punktem handlowym do 1816 roku, a następnie stał się misją katolicką do 1893 roku. Później służył jako siedziba reprezentacji Państwo portugalskie. W 1961 roku, aby uczcić niepodległość kraju, rząd Dahomej zaanektował portugalską enklawę. Przed wyjściem mieszkańcy podpalili budynki.

Read More: Muzeum Historii Ouidah
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Muzeum Historyczne Abomey powstał w 1944 roku w ramach administracji kolonialnej. Mieści się w pałacu króla Ghézo (1818-1858). Muzeum to posiada dziedzictwo składające się z ponad 1400 obiektów, które świadczą o bogactwie cywilizacji królestwa Danxomè, które ewoluowało przez trzy stulecia.

Read More: Muzeum Historyczne Abomey
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Benin
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Po prostu Pendjari to największy park narodowy sawanny w całej Afryce Zachodniej i Środkowej. Lew, słoń i gepard w Afryce Zachodniej? Powszechnie mówi się, że jedziesz do Afryki Wschodniej dla dzikiej przyrody i Afryki Zachodniej dla ludzi. Pod wieloma względami jest to uczciwy komentarz, ale w Parku Narodowym Pendjari to stwierdzenie jest postawione na głowie. Na zarośniętych równinach Pendjari naprawdę można zobaczyć lwa, słonia, geparda i wiele innych zwierząt. Utworzony w 1961 r., Wpisany na listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO w 1986 r. I wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2017 r., Pendjari jest największym zachowanym nienaruszonym ekosystemem w Afryce Zachodniej i ostatnim schronieniem dla dużej liczby zwierząt z Afryki Zachodniej. Jest to po prostu największy park narodowy sawanny w całej Afryce Zachodniej i Środkowej i chociaż prawdą jest, że nie może konkurować z Parkiem Narodowym Serengeti w Tanzanii pod względem samej liczby i różnorodności zwierząt oraz piękna scenerii, Pendjari z łatwością dorównuje wielu innym parkom i rezerwatom we wschodniej i południowej Afryce. Co więcej, dzięki niedawnemu międzynarodowemu wsparciu i rozwojowi (głównie za pośrednictwem uznanej organizacji African Parks), Pendjari szybko staje się jeszcze lepszy. Prawie każdy odwiedzający zobaczy słonia, bawoła, koba, kobylaka i bawolca, a także tęczę różnych kolorowych ptaków. Każdy, kto spędza tu więcej niż jedną lub dwie noce, ma również bardzo duże szanse na rozkoszowanie się dreszczem wpatrywania się w lwa szeroko otwartymi oczami. Jednak gepard wymaga nieco więcej wytrwałości, podobnie jak lamparty. Zalecamy spędzenie dwóch pełnych dni i nocy w parku, aby jak najlepiej go wykorzystać, a najlepiej trzy pełne dni.

Read More: Parc National de la Pendjari
reklama1