Ameryka Południowa

SAMAIPATA

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Boliwia
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Samaipata to małe malownicze miasteczko położone w dolinach, 120 km od miasta Santa Cruz. Wycieczka z Santa Cruz do Samaipata poprowadzi Cię przez malowniczą trasę, na której będziesz cieszyć się piękniejszym z minuty na minutę krajobrazem.
Niedaleko Samaipaty znajduje się jeden z najważniejszych zabytków archeologicznych okresu prekolumbijskiego w Boliwii: El Fuerte (Twierdza). To miejsce archeologiczne zostało uznane przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe ludzkości. To tajemnicze miejsce zostało poddane wielu hipotetycznym wyjaśnieniom jego pochodzenia. Przypuszcza się, że El Fuerte jest dziełem amazońskiej kultury „Chané” przedinkaskiej, a później było wykorzystywane jako zaawansowane miasto przez Inków, a ostatecznie przez hiszpańskich kolonistów, którzy zamienili El Fuerte w fortecę.
El Fuerte to największy rzeźbiony kamień na świecie. Ten zabytek archeologiczny osiąga wysokość 1,949 m n.p.m. i znajduje się na grzbiecie wzgórza piaszczystej skały, gdzie starożytne kultury rzeźbiły figury, ale podkreślały węże i pumy, a także drogi wodne i studnie, trójkątne i prostokątne siedzenia, sklepione nisze, wśród innych szczegółów.
PROGRAM REFERENCYJNY

Wcześnie rano samochód odbierze Cię z hotelu i zawiezie do Samaipata malowniczą autostradą. Po ok. 2-godzinna wycieczka dotrzesz do Samaipata, skąd przewodnik zawiezie Cię do Muzeum. Otrzymasz tam wszystkie dodatkowe informacje o El Fuerte de Samaipata, największej rzeźbionej skale na świecie, oprócz innych próbek ceramiki znalezionych w tym uroczystym miejscu i używanych przez kultury przedinkaskie, Inków i hiszpańskich zdobywców. Następnie przewodnik poprowadzi Cię pod górę, gdzie znajduje się El Fuerte de Samaipata, na około 2-godzinną wizytę.
Opcjonalny:
Wizyta w winnicy i degustacja wina.
Wizyta w sanktuarium kolibrów.
Pod koniec dnia można również połączyć tę archeologiczną wycieczkę z wizytą w pięknych wodospadach w drodze powrotnej do Santa Cruz, tylko po orzeźwiającą kąpiel w naturalnych basenach.
WSKAZÓWKA: Wizytę w Samaipata i El Fuerte można łatwo połączyć z 2-dniową wizytą w Park Amboro Refugio Los Volcanes , ponieważ Refugio Volcanes znajduje się na drodze do Samaipata.