Botswana

Botswana ma naprawdę wyjątkowy krajobraz, w którym można znaleźć wszystko, od księżycowej pustyni i otwartych łąk, po lasy łęgowe i szerokie rzeki pełne hipopotamów i słoni. Przygodowe zajęcia, takie jak spływy kajakowe, wędkarstwo, pływanie łódką, biwakowanie i jazda konna sprawiają, że Botswana jest czymś więcej niż klasycznym, luksusowym celem safari.

Ten położony w Afryce Południowej kraj jest prawdopodobnie najbardziej znany z delty Okawango - wodnej krainy czarów, w której rzeka Kubango wypływa na otwarte równiny pustyni Kalahari, tworząc największą śródlądową deltę na świecie. Ta tajemnicza oaza jest domem dla Wielkiej Piątki i wszystkich dużych drapieżników Afryki, w tym zagrożonych wyginięciem dzikich psów.

Wycieczka do Wodospadów Wiktorii to tylko krótki lot z dowolnego miejsca w Botswanie, niezależnie od tego, czy odwiedzasz prywatne koncesje w bogatych w zwierzynę regionach Chobe i Savuti, czy jeździsz konno wśród stad zebry na pustyni Kalahari.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Z pewnością jedno z najdzikszych i najbardziej odległych miejsc w Botswanie, Gcwihaba jest fascynującym podziemnym labiryntem jaskiń i dołów, połączonych korytarzy, fantastycznych stalagmitów i stalaktytów oraz przepięknie kolorowych kamieni wodnych, które wyglądają jak wodospady skalne.

Przechodząc od częściej używanego północnego wejścia, najpierw natkniesz się na tysiące nietoperzy wiszących do góry nogami ze ścian jaskini. Najpopularniejszymi gatunkami są nietoperz liścia domowego - największy owadożerny nietoperz w Afryce Południowej, malutki nietoperz podkowy Denta i egipski nietoperz szczelinowy. Są nieszkodliwe, ale zbliżając się, przygotuj się na możliwy masowy exodus - chmury skrzeczących, uciekających nietoperzy przelatujących przez zapyloną ciemność.

Read More: Jaskinie Gcwihaba i wzgórza Aha
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Manyelanong to rezerwat dzikich zwierząt położony w pobliżu stolicy Gaborone . Manyelanong to właściwie wzgórze na drodze Gaborone –Lobatse. Na wzgórzu znajduje się Rezerwat Dzikich Zwierząt Manyelanong, słynna kolonia ptaków z Botswany, takich jak zagrożony wyginięciem sęp.

Sęp przylądkowy z Botswany, gatunek zagrożony wyginięciem, spowodowany wzmożonymi wysiłkami na rzecz ochrony, zwiększyła się liczba sępów w rezerwacie Manyelanong Game Reserve. W kolonii jest 70 par, co czyni ją najbogatszą kolonią w Botswanie

Read More: Rezerwat Manyelanong Game
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W rezerwacie zamieszkuje on największą populację nosorożców białych w Botswanie. Mieści 30 białych i 4 czarnych nosorożców. Rezerwat został otwarty w 1993 roku na dawnym łowisku otaczającym Serwe Pan. Odpowiada na rosnącą potrzebę ochrony nosorożców przed kłusownikami. Tak więc w momencie otwarcia ten bezpieczniejszy rezerwat niż inne pozwolił dziesiątkom nosorożców z innych parków w kraju. Celem długoterminowym jest reintrodukcja w pozostałej części kraju.

W rezerwacie znajdują się również elandy, gus, zebry, springboki i żyrafy w krajobrazie zbliżonym do tego z dużych sąsiednich sekcji . Bardziej dyskretne drapieżniki niż lwy potrafią przejść pod płotami rezerwatu, takie jak gepardy, hieny i lamparty.

Read More: SANKTUARIUM KHAMA RHINO
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W Matsieng Ślady są wygrawerowane petroglify znalezione w południowej Botswanie. Matsieng mogło być kiedyś używane jako miejsce rytuałów dla wielu ludów ze względu na jego rolę w lokalnych legendach. Dzieli swoją nazwę z postacią z opowieści o pochodzeniu afrykańskim, Matsiengiem, wielkim myśliwym. Strona zawiera do 117 rycin i trzy naturalne dziury skalne, pochodzące sprzed 3000 do 10000 lat. Wiele odcisków stóp jest podobnych do ludzkich lub kocich.

Read More: Matsieng Footprints
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Historia powstała, gdy Botswana i nowo wyzwolona, demokratyczna Republika Południowej Afryki podpisały w 1999 r. Traktat o utworzeniu pierwszego transgranicznego parku pokoju w Afryce.

Plany sformalizowania wspólnego zarządzania i rozwoju Parku Narodowego Kalahari Gemsbok w RPA i Parku Narodowego Gemsbok w Botswanie zostały zaproponowane już w 1989 roku, ale żadne takie partnerstwo nie było możliwe podczas mrocznych lat apartheidu w RPA. Po uzyskaniu przez RPA niepodległości w 1994 r., Przy wsparciu i zachęcie Fundacji Peace Parks, negocjacje zostały skonkretyzowane; aw maju 2002 roku park został oficjalnie otwarty.

Read More: Kgalagadi Transfrontier Park
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Położone na wschód od Palapye imponujące wzgórza Tswapong wznoszą się prawie czterysta metrów nad otaczającymi je równinami. Ci tysiącletni tytani rozciągają się 60 km na zachód od wioski Moremi i mierzą pełne 20 km szerokości. Złożony z piaskowca, kamienia żelaznego i kwarcytu, które nadają im charakterystyczne bogate barwy, Tswapong posiada wiele fascynujących i bardzo pięknych stanowisk archeologicznych, historycznych i przyrodniczych.

Read More: Tswapong Hills
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wąwóz Moremi, położony głęboko w wzgórzach, do których można się dostać tylko po dość energicznej wspinaczce, jest źródłem trzech stałych wodospadów. Pierwsze dwa są mniejsze, ale wachlują się do dużych wodopojów, podczas gdy najwyższy wodospad ma pełne dziesięć metrów wysokości, co powoduje zatrzymanie scen czystej wody spływającej kaskadami po skalistych wychodniach, a następnie gromadzącej się w głęboko ukrytej, bujnej roślinności paproci. laguna z frędzlami.

Read More: Wąwóz Moremi
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nxai Pan znajduje się na zachodnim krańcu skamieniałości, od którego obóz wziął swoją nazwę. Obóz jest skierowany na wschód, ponad otwartymi łąkami patelni. Największą atrakcją Parku Narodowego Nxai Pan są tysiące zebry, które migrują na ten obszar - druga co do wielkości migracja zwierząt lądowych w Afryce Południowej.

Jednodniowe wycieczki do baobabów Bainesa są bardzo popularne i obejmują piknik na miejscu. Te wiekowe drzewa zostały uwiecznione na obrazach artysty i poszukiwacza przygód Thomasa Bainesa w 1862 roku. Gdyby porównać obrazy Bainesa ze sceną dzisiejszą, można by stwierdzić, że po 150 latach drzewa są prawie identyczne - świadectwo wieku tych wspaniałych gigantów.

Innym klasycznym zajęciem na Nxai Pan jest spacer z jednym z tropicieli buszmenów z San, pouczający spacer, który odbywa się w obrębie obozu. Dowiedz się, jak San żyli koczowniczo: jak polowali, gromadzili pożywienie, źródła wody i które rośliny były używane do celów leczniczych. Ich bogactwo prawdziwej wiedzy o buszu jest niezrównane i jest jednym z ulubionych doświadczeń naszych gości na naszych pustynnych obozach.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wznosząca się gwałtownie i dramatycznie z zarośli Kalahari - skały zmieniającej kolor na miedziany w umierającym słońcu - magnetyczna moc Tsodilo Hills zarówno urzeka, jak i tajemniczość. W Wzgórzach jest niezaprzeczalny spirytyzm, który natychmiast uderza w odwiedzającego.

Rzeczywiście, dla ludzi mieszkających na wzgórzach - San, pierwotnych mieszkańców i Hambukushu, którzy okresowo zamieszkiwali te wzgórza przez ostatnie 200 lat - Tsodilo jest świętym, mistycznym miejscem, w którym mieszkają duchy przodków. Wcześniej ich przodkowie odprawiali rytuały religijne, prosząc o pomoc i o deszcz. Umieścili także obrazy na skale; a ich znaczenie i symbolika pozostają tajemnicą do dziś.

Read More: Tsodilo Hills
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (3 Votes)

Jeden z ostatnich dzikich schronień w Afryce, ostoja afrykańskiego dzikiego psa, dom dla największego skupiska słoni na kontynencie i wyróżniający się spośród wszystkich innych miejsc safari dzięki wędrującym wodom.

Delta Okawango to rozległy obszar dzikiej przyrody w Botswanie, który pozostał niedostępny dla rozwoju ludzkiego dzięki błocie, wodzie i muchom tse-tse. Dotarcie do celu zawsze było misją, dlatego natura została pozostawiona do rozkwitu. Technicznie rzecz biorąc, nadal jest to Pustynia Kalahari, ale została całkowicie zmieniona przez ten dodatek wody. Wypełnione wodą, która co roku spływa z wyżyn Angoli, Kalahari staje się bagnistym mokradłem.

Read More: Delta Okawango
reklama2