Ameryka Południowa

Brazylia

Jako największy kraj w Ameryce Południowej , Brazylia to ogromny plac zabaw dla nieustraszonego podróżnika wszystko z gęstą, egzotycznych lasów tropikalnych do tętniącego życiem, dynamicznych miast, jak również rozwalony parków narodowych i chwalebne, oszałamiających plażach. Jeśli czujesz się rozpieszczany wyborem, oto 20 atrakcji, które musisz zobaczyć w Brazylii.

1. Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu to jeden z największych wodospadów na świecie. To imponujące naturalne zjawisko rozciąga się na granicy Brazylii, Argentyny i Paragwaju i składa się z setek potężnych kaskad, które spadają do szybko poruszającego się zbiornika wodnego poniżej. Najważniejszym wydarzeniem jest Devil's Throat, 80-metrowy spadek, gdzie goście mogą spojrzeć ponad krawędzią drewnianej platformy przecinającej szczyt.

2. Chrystus wybawiciel

Jeden z najbardziej znanych pomników Brazylii i najczęściej odwiedzana atrakcja Rio, Chrystus Odkupiciel każdego roku pobudza wyobraźnię i serca setek tysięcy podróżników. Oprócz symbolicznego znaczenia dla społeczności katolickiej, posąg jest również jednym z Nowych 7 Cudów Świata i zapewnia czarujący widok na Rio de Janeiro.

3. Fernando de Noronha

Fernando de Noronha, składający się z kolekcji 21 wysp, to kawałek raju w Brazylii. Jako chroniony morski park narodowy, obszar ten jest domem dla zróżnicowanego i bogatego ekosystemu, który obejmuje delfiny, rekiny rafowe, ryby tropikalne i płaszczki. Słynie z niezagospodarowanych plaż i surowego, zielonego wybrzeża, jest to malownicze miejsce na wypoczynek i idealne do nurkowania z akwalungiem i rurką.

4. Sugarloaf Mountain

Jednym z najczęściej odwiedzanych cudów natury w Brazylii jest Sugarloaf Mountain w Rio de Janeiro, zaokrąglony szczyt otoczony morzem. Odwiedzający wjeżdżają kolejką linową na szczyt, aby podziwiać panoramiczne widoki na miasto, wybrzeże i ocean - najbardziej satysfakcjonujący czas na wyjazd to zachód słońca, kiedy światła miasta migoczą poniżej, a słońce rzuca odcienie różu i pomarańczy i czerwony na niebie i morzu.

5. Park Narodowy Lençóis Maranhenses

Park Narodowy Lençóis Maranhenses, położony na północy kraju, to niesamowity pustynny krajobraz składający się z pochyłych białych wydm, które rozciągają się wysoko i szeroko, i usianych lagunami deszczowymi, które znajdują się między dolinami piaszczystych brzegów. Największe laguny to Lagoa Azul i Lagoa Bonita.

6. Pantanal

Ogromne tereny podmokłe, które pochłaniają zachodnią część Brazylii, zanim rozciągną się na Boliwię i Paragwaj, Pantanal to raj dla dzikich zwierząt, bogaty w różnorodny ekosystem rzadkich i wspaniałych stworzeń. Miłośnicy przyrody mogą spotkać setki gatunków ptaków, oprócz dużych ssaków, takich jak jaguary i kapibary. Jednymi z najbardziej znanych mieszkańców są tysiące kajmanów.

7. Amazoński las deszczowy

Amazoński las deszczowy, jeden z najbardziej złożonych ekologicznie regionów świata, to niezwykłe cuda natury. Gęsty las zapewnia żyzne podłoże dla tysięcy endemicznych gatunków, a Amazonka jest domem dla niesamowitego życia słodkowodnego, w tym nieuchwytnych różowych delfinów rzecznych.

8. Chapada dos Veadeiros

W środkowej Brazylii rozciąga się Chapada dos Veadeiros, ogromny park narodowy obejmujący głębokie kaniony, odporną roślinność i imponujące formacje kryształów kwarcu. Jest to żyzna gleba dla kilku gatunków orchidei, które rosną dziko w całym parku, a lokalni mieszkańcy to jaguary i pancerniki.

9. Pelourinho, Salvador

Pelourinho to historyczne centrum Salvadoru w stanie Bahia. Budynki w żywych kolorach są malowniczym przykładem tego, jak kultury afrykańskie, tubylcze i europejskie, które zostały połączone w Salwadorze, zbiegły się na przestrzeni wieków.

10. Fortaleza

Położona w egzotycznej północno-wschodniej Brazylii Fortaleza to nadmorskie miasto z silnymi wiatrami, które od lat przyciągają kitesurferów żądnych adrenaliny. Zobacz, jak surferzy ścigają się po powierzchni morza, a ich trajektorię chwilowo przerywają imponujące, śmiałe skoki. Miasto słynie ze świeżych owoców morza pochodzących z lokalnych upraw, a przy plaży znajdują się liczne restauracje serwujące pyszne dania z Fortalezy.

11. Park Stanowy Jalapão

Park stanowy Jalapão znajduje się w mniej znanym stanie Tocantins, ale park od dawna jest na radarze zaciekawionych podróżników, którzy kochają przygody. Znany z ciemnopomarańczowych wydm, szalejących rzek i kaskadowych wodospadów, jest doskonałym przykładem nietkniętej dziczy, która zadowoli każdego nieustraszonego gościa.

12. Dunas de Genipabu

Zaledwie kilka minut jazdy od Natal w stanie Rio Grande do Norte, wydmy Genipabu to stale zmieniająca się kolekcja wydm, które są kształtowane i przekształcane przez codzienne wiatry, które spadają z wybrzeża i smagają piaski. Region oferuje szereg atrakcji, takich jak przejażdżki buggy, wędrówki na wielbłądach i zjazdy na sankach po wydmach.

13. Olinda

Urocze kolonialne miasto Olinda znajduje się na północy kraju, w stanie Pernambuco. Położona na wzgórzu jest kulturową krainą cudów kościołów, muzeów i budynków, które zachowały swoją kolonialną fasadę. Najlepszy czas na wyjazd to karnawał, kiedy miasto ożywa dzięki żywym, kolorowym uroczystościom ulicznym, które odzwierciedlają jego silne afrykańskie korzenie.

14. Porta de Galinhas

Dzięki krystalicznie czystej wodzie i białym, nieskazitelnym plażom Porta de Galinhas zasłużyła na miano jednej z najpiękniejszych plaż w Brazylii. Kiedy nadchodzi przypływ, linia brzegowa wypełnia się ciepłymi basenami, zamkniętymi między ścianami koralowców i wypełnionymi kwitnącym ekosystemem życia morskiego. Można tu zobaczyć żółwie morskie, a także koniki morskie dla uważnego nurka.

15. Góra Roraima

Formacja skalna, która wydaje się rodem z Zaginionego Świata, Mount Roraima to imponująca góra o płaskim szczycie, która rozciąga się poza granicami Brazylii, Wenezueli i mniej zbadanej Gujany. Dojście na szczyt zajmuje od 7 do 10 dni, ale ci, którzy spróbują, zostaną po drodze zafundowani niezapomnianymi widokami i wodospadami.

16. Inhotim

Inhotim znajduje się poza Belo Horizonte w Minas Gerais i jest inspiracją dla miłośników sztuki na całym świecie. Galeria sztuki na świeżym powietrzu znajduje się na terenie ogrodów botanicznych o powierzchni 5000 akrów i mieści rzeźby, pawilony artystyczne i interaktywne arcydzieła artystów brazylijskich i międzynarodowych.

17. Bonita

Region obfitujący w zasoby naturalne i dziką przyrodę, Bonita w południowo-zachodniej części kraju jest znany ze swojego ekologicznego znaczenia i stał się dobrze chronioną przystanią. Z basenami słodkowodnymi i wodospadami pełnymi kwitnących ławic tropikalnych ryb, jest to obowiązkowa wizyta dla każdego zapalonego odkrywcy przyrody. Jedną z głównych atrakcji jest Gruta do Lago Azul, podziemna zalana jama, która rozciągała się na ponad 200 stóp w głąb i jest domem dla skamieniałych szczątków prehistorycznych zwierząt, takich jak tygrysy szablozębne. Źródło tajemniczej, podziemnej rzeki, której jeszcze nie odkryto.

18. Chapada Diamantina

Ten duży park narodowy jest pełen niezwykłej różnorodności biologicznej, od rzadkich orchidei po duże zwierzęta, takie jak gigantyczne mrówkojady i pancerniki. Duże, płaskie formacje skalne z długimi, pochyłymi równinami pod nimi tworzą zapierające dech w piersiach widoki i krajobrazy.

19. Cathedral de Brasilia

Ta katedra z inspirowanym kolistym sufitem jest arcydziełem brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera. Witrażowe ściany dookoła nachylają się do jednego punktu w suficie i wpuszczają naturalne światło, tworząc przewiewną atmosferę. Katedra może pomieścić 4000 osób, nad którymi czuwają anioły wiszące pod sufitem.

20. Bento Goncalves

Krajobraz Bento Goncalves obejmuje pochyłe wzgórza, rzędy winorośli i urocze rzeki, które rozbrzmiewają uporczywym dzwonem, który brzmi jak włoska sceneria wsi. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że obszar ten jest w dużej mierze pod wpływem włoskiej imigracji w XIX wieku. Okolica pełna jest regionów winiarskich, lokalnie produkowanej żywności, takiej jak sery i dżemy, a ulice pełne są uroczych butikowych restauracji i miejsc do jedzenia.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W Serra da Mantiqueira, 173 km od miasta Sao Paulo i około 1700 metrów nad poziomem morza, znajduje się Campos do Jordao, najwyższe miasto w Brazylii. Samochodem lub autobusem główna droga dojazdowa to Rodovia Floriano Rodrigues Pinheiro.

Read More: Campos do Jordão
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Lençóis Maranhenses w Brazylii to jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów, jakie kiedykolwiek widziałeś: idealnie ukształtowane białe wydmy wypełnione krystalicznie czystą słodką wodą jak okiem sięgnąć. Trudno w to uwierzyć - i prawie wydaje się nie z tego świata - ale ten naturalny krajobraz jest prawdziwy i czeka na Ciebie.

Read More: PARK NARODOWY LENÇÓIS MARANHENSES
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Na wyspie Florianópolis znajduje się ponad 42 plaże, na których można znaleźć wszystko, od wspaniałych fal do spokojnych wód i zacisznych piasków. Najpiękniejsze plaże na wyspie znajdują się w chronionych rezerwatach przyrody i są uosobieniem raju w Brazylii . Sprawdź tutaj pięć najlepszych plaż na Florydzie.

Lagoinha do Leste

Read More: Najpiękniejsze plaże w Florianópolis
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

W Pipie jest wiele pięknych plaż do odwiedzenia. Niektóre są nawet jednymi z najpiękniejszych w Brazylii. Każdy ma swój urok i urok, ale woda morska jest zawsze krystalicznie czysta i ma przyjemną temperaturę. Na niektórych plażach urzeka nie tylko morze, ale także tło składające się z klifów i lasu. Kto opuszcza Natal w poszukiwaniu pięknych plaż, może bez mrugnięcia okiem założyć się na wycieczkę do Pipy.

Read More: Plaże Pipa
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

170 kilometrów od Rio de Janeiro znajduje się Buzios, słynne nadmorskie miasteczko turystyczne otoczone zielenią i czystymi wodami. Jej nazwa pochodzi od rodzaju muszli obficie występującej w jej piasku.

Read More: Búzios
reklama1
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Najpopularniejszy kanion w Cambará do Sul

Położony 18 km na południowy wschód od Cambará do Sul, ten wspaniały park zajmuje 102,5 km2 na granicy między Rio Grande do Sul i Santa Catarina. To tutaj rozległe, pozbawione inspiracji pastwiska ustępują miejsca serii oszałamiających kanionów, w których ziemia otwiera się i opada na głębokość 720 metrów.

Read More: Parque Nacional de Aparados da Serra
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Odwiedzający mogą poczuć wibrujące afrykańskie dziedzictwo w Salvadorze, wchodząc i schodząc po schodach Pelourinho.

Słynny Pelourinho, nazywany w Salvadorze Pelô, jest istotną częścią historii miasta. Słowo „pelourinho” [pręgierz] zostało użyte do określenia specjalnego obszaru, w którym karano niewolników. Ta dzielnica, wpisana na Listę Dziedzictwa Historycznego UNESCO, stanowi bogaty kompleks architektoniczny z XVII i XVIII wieku.

Read More: Pelourinho
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Chapada dos Veadeiros, utworzony w 1961 r. Po kryzysie wydobywczym kryształów kwarcu, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO w 2001 roku. Położony w północno-wschodnim stanie Goias, park chroni obszar ponad 65 000 hektarów. wysokość cerrado obejmująca gminy Cavalcante , Alto Paraíso i okręg St. George .

Read More: Park Narodowy Chapada dos Veadeiros
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jak dostać się do Paraty:

Lotnisko Paraty jest małe i nie obsługuje regularnych lotów komercyjnych. Najlepszym, najczęstszym i najłatwiejszym sposobem dotarcia do Paraty są pobliskie węzły komunikacyjne, Rio i São Paulo, które odbierają większość lotów międzynarodowych w kraju.

Lokalizacja:

Paraty leży w południowo-wschodniej Brazylii, w stanie Rio de Janeiro. Leży na południe od Rio i na północ od São Paulo na wybrzeżu, mniej więcej w połowie drogi między nimi. Najlepiej byłoby połączyć go z jednym lub drugim, a z tych dwóch możesz dotrzeć do dowolnego miejsca w Brazylii.

Jeśli robisz Rio i São Paulo, możesz nawet zrobić Paraty jako przystanek między nimi i zrobić to drogą lądową, a nie lotniczą.

Read More: PARATY
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Czterokilometrowy odcinek żółto-złotego piasku, plaża Copacabana, jest jedną z najbardziej znanych i odwiedzanych atrakcji Rio de Janeiro. Niegdyś mały półksiężyc piasku, został przekształcony w kwitnący, turystyczny punkt, który jest znany dziś. Spacerujemy w czasie, aby odkryć, jak plaża Copacabana stała się jednym z najsłynniejszych wybrzeży świata.

Read More: Copacabana: najbardziej charakterystyczna linia brzegowa Rio
reklama2