Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Budva

Atrakcje turystyczne BudvaBudva to stare, liczące ok. 2500 lat miasto. Jest najstarszym miastem na wybrzeżu Czarnogóry. W obecnym kształcie zostało zbudowane przez Wenecjan w XV w. Jest również jednym z popularniejszych miejsc do spędzenia wakacji w Czarnogórze. Góry otaczające miasto w połączeniu z morzem dają niezapomniany widok. Woda tu jest wyjątkowo czysta, a to zachęca turystów do zażywania kąpieli morskich. Budva może śmiało konkurować z pobliskim Dubrownikiem. Na szczególną uwagę zasługuje tu imponująca starówka, wysunięta jest w głąb Adriatyku tworząca wraz ze śródziemnomorskim klimatem niezapomniany widok.

Przekraczając przez bramy Budvy przenosimy się do innego świata. Tajemniczego, urzekającego i bardzo klimatycznego. Ten niezwykły klimat tworzą wąskie kamienne uliczki, wiszące kwiaty, zapach ryb, leniwe upalne popołudnia, latynoamerykańskie ballady o miłości a za zakrętem dla odmiany smętny jazz, by za chwilę zmienić się w porywające tango. Wchodząc tutaj czujemy jakby czas się zatrzymał, a nawet nie istniał.

W Budvie znajdziemy XV w. cytadelę skąd rozciąga się przepiękny widok na wyspę św. Mikołaja.

Budva jest miastem, które potrafi dostarczyć turystom rozrywek. Ten czarnogórski kurort wieczorami i nocami tętni życiem i dyskotekową muzyką. Ze względu na swą bogatą ofertę rozrywkową Budwa nazywana jest czasem czarnogórskim Miami. Znajdziemy tu kawiarnie, kluby, dyskoteki i kasyna. Jest tu też wiele hoteli, a kąpielisko upodobali sobie zwłaszcza Rosjanie i Serbowie. Plaże są tu długie i szerokie. W centrum znajdziemy popularną, głośną, kamienisto-żwirową Slovenską Plażę. Dalej od centrum znajdziemy plaże Jazz i Tresteno. Można tam uprawiać windsurfing i jeździć na nartach wodnych.

Mimo, że kurort jest bardzo popularny i drogi, można tu znaleźć tańsze noclegi w apartamentowcach czy kwaterach prywatnych. Ceny za pokój zaczynają się od 15 euro. W mieście możemy się zatrzymać na 2 campingach, ale w trakcie sezonu są one bardzo zatłoczone.