Burkina Faso

Burkina Faso to republika w Afryce Zachodniej, granicząca z Mali i Nigrem na północy, Beninem na wschodzie oraz Togo, Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej na południu. Burkina oznacza „wolny, dostojny, uczciwy”, podczas gdy Faso można przetłumaczyć jako „ziemia przodków”. Wycieczka do tego kraju oferuje wiele ciekawych przeżyć związanych z przyrodą i kulturą. Miejscowi mają reputację przyjaznych i przystępnych ludzi z pozytywnym podejściem do życia „nie martw się - bądź szczęśliwy”. W końcu wszystko będzie dobrze.

Pustynia, las i fascynujące skały

Burkina Faso ma klimat tropikalny z dwiema porami roku, porą suchą i deszczową. W porze deszczowej od czerwca do września spadnie od 600 do 900 milimetrów deszczu, a przez pozostałą część roku jest gorąco i sucho. Najgorętsza pora roku trwa od marca do czerwca, kiedy temperatura znacznie przekracza 40 stopni. Krajobraz jest dość zróżnicowany. W północnej Burkina Faso można znaleźć pustynie, podczas gdy na południu rzeki, a w południowo-zachodniej części zieleń z lasami i zapierającymi dech w piersiach formacjami skalnymi. Istnieje również wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Bogata kultura filmowa

Stolica Burkina Faso nosi rytmiczną nazwę Ouagadougou, która może wydawać się wyzwaniem dla obcych języków. Znajdziesz tu znakomite restauracje, hotele i kluby nocne. Burkina Faso słynie również z bogatej kultury filmowej. Ouagadougou co drugi rok od 1969 r. Był gospodarzem prestiżowego panafrykańskiego festiwalu filmowego FESPACO, który odbywa się pod koniec lutego. W 1974 r. Utworzono narodowe centrum filmowe, aw latach 1977-86 w mieście mieściła się także szkoła filmowa INAFEC. Od czasu premiery filmu „Krew parii” w 1971 roku w kraju wyprodukowano około 60 filmów.

Historyczna Burkina Faso

Obszar ten został skolonizowany przez Francję i dlatego jest pod silnym wpływem kultury francuskiej. Oficjalnym językiem jest nawet francuski! Mimo to dziedzictwo plemienia Mossi, które stanowi większość populacji Burkina Faso, jest bardzo widoczne. Ogólnie populacja jest bardzo złożona i reprezentuje ponad 50 różnych grup etnicznych, które w większości mówią własnym językiem. Doświadczysz naprawdę bardzo zróżnicowanego kraju o fascynującej historii. Niestety jest to również jeden z najbiedniejszych krajów świata, a ponadto często cierpi z powodu poważnych susz.

Jedzenie w Burkina Faso

Ze względu na biedę Burkina Faso nie może zaoferować żadnej szczególnie ekstrawaganckiej kuchni. Ryby i kurczaki gotuje się na różne sposoby, a jedzenie jest zazwyczaj proste. Z drugiej strony zawsze coś dobrego do picia można dostać na targach i poboczach dróg, gdzie kobiety sprzedają sok Bissap z suszonych kwiatów hibiskusa.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.83 (3 Votes)

Wagadugu, stolica i największe miasto Burkina Faso w zachodniej Afryce. To była stolica historycznego królestwa MossiWagadugu (założony w XV wieku) i siedzibamorho naba („wielki król”) ludu Mossi . Islam stał się religią królów pod rządami Naba Dulugu (panował 1796? –1825?). Morho Naba nadal mieszka w mieście, choć jego moce były znacznie przyćmione przez francuskiego post-kolonialnych i niezależnych organów administracji.

Ouagadougou to miasto dużych drzew i nowoczesnych budynków publicznych, sąsiadujące z tradycyjnymi dzielnicami mieszkalnymi. Ma rynek, centrum rzemiosła, muzeum narodowe i Uniwersytet Wagadugu. Jest on połączony koleją do Oceanu Atlantyckiego portu w Abidżanie , na Wybrzeżu Kości Słoniowej , oraz posiada międzynarodowy port lotniczy. Główne produkty to tekstylia, napoje gazowane, zapałki i obuwie.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wioska Nianssogoni, mała wioska na wpół troglodytów, położona na szczycie klifu, która służyła jako schronienie dla społeczności zagrożonej wojną. Niansogoni znajduje się 40 km od Sindou, stolicy prowincji Léraba (535 km od Ouagadougou). Niansogoni w Sénoufo oznacza „między wzgórzami”. Nazwa miejscowości Wara „kwomu” („10 rodzin”) przypomina o dziesięciu rodzinach, które założyły wieś.

Read More: WIOSKA TROGLODYTE NIANSOGONI
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Te niesamowicie piękne kopuły, których historia sięga około 1,8 miliarda lat, są zarówno doskonałym widokiem, jak i miejscem do wspinaczki. W zachodniej Australii bulwiaste formacje skalne Bungle Bungles przyciągają co roku tysiące turystów. Burkina ma prawie identyczną cechę geologiczną, ale jest niewielu zwiedzających. Tak więc wspaniałe, niesamowicie piękne Domes de Fabedougou odpoczywają w spokoju, również ze względu na zakaz pojawiania się w tym miejscu miejscowym pasterzom i krowom. Co więcej, są tam do wspinaczki, a po pękniętych bokach kopuł można łatwo wejść, które siedzą obok siebie jak szereg ogromnych szarych igloo.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wodospady Karfiguéla, w których można popływać w pięknych naturalnych basenach w górnej części, są najlepsze w porze deszczowej i tuż po niej. Niestety, polne ścieżki prowadzące do wodospadu wspaniałą aleją drzew mango mogą być w tych czasach nieprzejezdne. Ale jeśli tor jest otwarty (będziesz musiał zapytać), warto podróżować. Miejsce to znajduje się około 11 km na północny zachód od Banfory.

Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ruiny Loropeni znajdują się w południowo-zachodniej Burkina Faso, około 40 km na zachód od miasta Gaoua. Miejsce to było niegdyś ufortyfikowaną osadą otoczoną 6-metrowym murem z laterytu, jedną z dziesięciu takich fortyfikacji na obszarze plemienia Lobi. Jest wiele prac archeologicznych do wykonania, zanim historia tego obszaru będzie dobrze znana, ale uważa się, że osada w Loropeni rozkwitła między XIV a XVII w.wieki, zbudowane na bogactwie uzyskanym z produkcji i handlu złotem.

Read More: RUINY LOROPENI
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Burkina Faso, Wielki Meczet Bobo-Dioulasso, jest uważany za jeden z najlepszych przykładów konstrukcji z cegły mułowej na świecie. Meczet ten służy jako jeden z najbardziej znanych przykładów tradycyjnej architektury Sudano-Sahelian, a także jest to największy meczet zbudowany w tym stylu w całym Burkina Faso. Budowa Wielkiego Meczetu rozpoczęła się w 1870 roku i trwała 10 lat, a dzięki wieloletniej opiece i remontom meczet jest w niesamowicie dobrym stanie. Za każdym razem, gdy zaczyna się pora deszczowa, można zobaczyć zniszczenia spowodowane przez trudne warunki i palące słońce. O tej porze roku wszelkie zniszczenia w meczecie są natychmiast naprawiane.

Read More: Wielki Meczet Bobo Dioulasso
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Arli to park narodowy w południowo-wschodniej Burkina Faso. Posiada szeroką różnorodność flory i fauny. W okolicy rosną różne typy lasów. W parku żyją słonie, hipopotamy, lwy, bawoły, małpy, dziki, antylopy i wiele innych zwierząt. W parku znajdowano niegdyś dzikiego psa afrykańskiego, ale ze względu m.in. na brak ochrony został on na tym terenie wytępiony.

Read More: Park Narodowy Arli