Burundi

Burundi może być jednym z najmniejszych krajów w Afryce kontynentalnej, ale na tak małej przestrzeni mieści wiele oszałamiającej przyrody. Kraj podzielony jest na 16 prowincji, które zajmują powierzchnię nieco ponad 28 000 kilometrów kwadratowych; obszar podobny do Maryland, jednego z najmniejszych stanów USA.

Hipopotamy i ptaki są głównymi naturalnymi atrakcjami Burundi, a ich dom jest zróżnicowany - od zarośli i lasów po ogromne jeziora. Brak wybrzeża w Burundi nie oznacza również braku plaż, a kraj ma kilka wspaniałych plaż w głębi lądu, na których przed upałem można uciec przez chłodną i bezpieczną kąpiel w jednym z jezior w kraju. Kultura w Burundi jest również zróżnicowana jak na tak mały naród i warto poznać wpływy osadników kolonialnych, a także kultur aborygeńskich, aby zrozumieć ten mały, ale fascynujący kraj.

Niestety kraj przeżywa obecnie trudny okres polityczny, a niedawne wydarzenia związane z wojskowym zamachem stanu oznaczają, że w chwili pisania tego artykułu nie zaleca się wyjazdu do kraju. Miejmy nadzieję, że wydarzenia polityczne nie uderzą zbyt mocno w ludzi, kulturę i naturę kraju. Oto lista najlepszych miejsc do odwiedzenia w Burundi.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Rezerwat Przyrody Las Bururi to obszar chroniony o powierzchni 3300 ha. Przynosi znaczące korzyści społeczno-ekonomiczne i środowiskowe dla społeczności nadbrzeżnych. Zapewnia szereg usług ekosystemowych, w tym wodę bytową i do nawadniania dla plantacji palmy olejowej Rumonge oraz wodę dla dwóch głównych tamy hydroelektrycznej, Siguvyaye i Jiji-Murembwe w budowie. Rezerwat ten chroni również lokalne społeczności wzdłuż linii brzegowej jeziora Tanganika, które jest obszarem hodowli ryb, przed erozją i zanieczyszczeniem.

Read More: Rezerwat Przyrody Las Bururi
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wgłębienia de la Karera to zbiorcza nazwa dla czterech pięknych wodospadów w pobliżu Rutana. Najładniejsza jest kaskada Nyakai I, na której parkujesz samochód. W górę od tego znajduje się najmniejszy z czterech wodospadów, Nyakai II , idealne miejsce na zaimprowizowany prysznic. Ten ciek wodny łączy się z wodospadem Mwaro, zanim utworzono ten imiennik i najwyższy wodospad w okolicy, Karera Falls.
Read More: Wodospad Karera
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Las Kigwena to jeden z najstarszych chronionych rezerwatów w kraju (lata 50. XX wieku). Pierwotnie zajmował obszar czterokrotnie większy od pierwotnego, który był systematycznie zmniejszany pod wpływem ludzkiej presji (dzikie cięcie i rozwój upraw spożywczych i przemysłowych, takich jak palma olejowa). Dziś pozostało tylko 500 ha rzadkich formacji roślinnych i nadal są one chronione.

Read More: Las Kigwena
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Kibira obejmuje 400 kilometrów kwadratowych bioróżnorodnych lasów deszczowych Afromontan rozlewających się nad przepaścią Kongo-Nil, pofałdowanym górzystym obszarem w północno-zachodnim Burundi. Kibira słynie z dużej liczby gangów szympansów i jest nirwaną dla szympansich trekkingowych safari.

Read More: Park Narodowy Kibira
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Rusizi jest domem dla wielu dzikich zwierząt i jest najlepszym miejscem do oglądania dzikiej przyrody.Wśród zwierząt zauważonych w parku są między innymi antylopy, małpy i hipopotamy. Zwierzęta te można zobaczyć pasące się na brzegach rzeki, a nawet napotkane podczas spacerów na łonie natury po leśnych wyzwaniach parku. Doświadczeni przewodnicy szczegółowo wyjaśniają unikalny charakter każdego zauważonego zwierzęcia w parku.

Read More: Park Narodowy Rusizi
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Ruvubu, obejmujący cztery prowincje i osiem gmin, został utworzony w 1980 r. Dekretem z mocą ustawy nr 1/6 z 3 marca 1980 r. Na podstawie zalecenia MAB (UNESCO). Zajmuje powierzchnię 50 800 ha i rozciąga się na długości 62 km w osi głównej i na szerokości od 5 do 13 km. Położone jest w dolnej dolinie rzeki Ruvubu, która odprowadza prawie jedną trzecią obszaru Burundi i stanowi najbardziej wysunięty na południe dopływ dorzecza Nilu. Ten park to sawanna z 75% drzewiastych i krzewiastych, 15% zalesionych, 8% trawiastych i 2% leśnych.

Read More: Park Narodowy Ruvubu
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Burundi
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Nie możesz odwiedzić Bużumbury bez zameldowania się na najbardziej atrakcyjnej śródlądowej plaży w Burundi - Saga Beach. Położona pięć kilometrów na północny zachód od Bużumbury piękna plaża Saga została nazwana na cześć Saga Beach Resort, który jest największą restauracją i barem w okolicy. Kiedyś był znany jako Plage des Cocotiers (Coconut Beach). Rozległa plaża jest zwykle pełna w weekendy, ale w dni powszednie może być bardzo cicha i uśpiona. Więc kieruj się, który odpowiada Twoim potrzebom relaksacyjnym. Długi odcinek czystego i białego piasku to idealne miejsce na spacer, zaczerpnięcie powietrza i relaks, obserwując zachodzące nad horyzontem słońce. Atmosfera plaży Saga jest rzeczywiście pogodna i spokojna. Każdy, kto odwiedza, zawsze planuje powrót.

Read More: Saga Beach