Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Chiriqui

Atrakcje turystyczne ChiriquiProwincja Chiriqui jest bogatym, rolniczym regionem położonym w zachodniej Panamie. Charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem klimatu. Od gorącego w nizinnych płaskich terenach, poprzez wyraźnie chłodniejszy na terenach wyżynnych i górzystych. Znajduje się tu słynny wulkan Baru wznoszący się na wysokość ponad 4000 metrów. Region ten to głównie unikalna przyroda lasów tropikalnych. Malownicze krajobrazy górskie, rzeki i wodospady zapierające dech w piersiach. Tu pokryte palmami plaże leżą godzinę drogi pieszo od podobnych do alpejskich, górskich szczytów.
Do najbardziej popularnych celów turystycznych w prowincji Chiriqui należą miasta Boquette i Cerro Punto. Oba są położone w dolinach obok zbocza wulkanu. Baru. Miasta te nie są połączone bezpośrednią drogą, ale dobrze oznaczoną ścieżką dydaktyczną. Ścieżka ta to duża atrakcja dla zapalonych turystów. Świetnie utrzymana i oznakowana zapewnia całodzienny relaks średnio zaawansowanym piechurom.
Miasto Boquette jest również doskonałą bazą wypadową do wejścia na wulkan lub do skorzystania z organizowanego tu raftingu. Z raftingu można korzystać przez cały rok, ale najlepiej w porze deszczowej, od czerwca do listopada. Stąd można też udać się na urokliwe niezamieszkane wyspy Parku Narodowego Marine lub rozległe plaże pokryte wulkanicznym piaskiem Las Lajas, La Barqueta lub Punta Burica.
Cerro Punto z kolei jest dobrym punktem wypadowym do zwiedzania międzynarodowego Parku Narodowego De la Amistad. Park ten leży zarówno w Kostaryce jak i Panamie i nadal w dużej mierze jest dziewiczy i nie odkryty.
Zachodnia Panama jest także domem dla najliczniejszej grupy tubylczej w kraju - Ngöbe, którego kobiety są rozpoznawalne przez ich tradycyjne, jaskrawo kolorowe, długie sukienki z bawełny.