Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Ciudad del Este

Atrakcje turystyczne Ciudad del EsteCiudad del Este to miasto leżące 327 km na wschód od Asuncion. Ciudad del Este stanowi główne centrum handlu w kraju, ze względu na przeprowadzaną tu wymianę handlową pomiędzy Brazylią i Paragwajem. Odbywa się ona w tym miejscu, gdyż znajduje się tu jedyny most łączący te dwa kraje. Samo miasto nie posiada zbyt wielu atrakcji i zabytków, nie mniej jednak stanowi ono główny punkt wypadowy do Wodospadów Iguazu. W okolicach Ciudad del Ester znajduje się łączenie około 275 wodospadów, które można podziwiać z przygotowanych specjalnie dla turystów ramp widokowych.
Na północ od Ciudad del Este znajduje się elektrownia wodna Itaipu, która w całości liczy 8 kilometrów długości i 225 metrów wysokości i była kiedyś największą elektrownią wodną na świecie. Na południu z kolei znajduje się najwyższy wodospad Paragwaju Salto Monady. Około 30 minut jazdy autobusem w kierunku wodospadu, trafimy do bardzo popularnej restauracji, z tarasu której mamy piękny widok na wodospad.
Ciudad del Este robi na przybyszach pozytywne wrażenie miasta nowoczesnego. Krąży opinia, że Ciudad del Este bogaci się nie tylko na handlu, ale również na przemycie. Faktem jest, że można tu kupić dosłownie wszystko.
W mieście dużo jest zakładów krawieckich i tkalni. Tutejsze wyroby, tkaniny i dodatki mają piękne wzory i są bardzo kolorowe. Płaci się walutą guarani, jednak w obrocie występują banknoty tak zniszczone, że czasem nie można odczytać nominału.