Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Contadora

Atrakcje turystyczne ContadoraWyspa Contadora oddalona jest o zaledwie 20 minut lotu samolotem z Panama City. Należy do archipelagu Wysp Perłowych na Oceanie Spokojnym. Znajdują się na niej kilkanaście z najpiękniejszych białych plaż w kraju. Jest niewielką, liczącą nieco ponad kilometr kwadratowy wysepką, mogącą służyć jako baza wypadowa na pobliskie wyspy z bezludnymi plażami.
Rdzenni mieszkańcy nazywali pewnie wyspę inaczej, ale jej współczesna nazwa „ten, który zlicza” nadana została pięć wieków temu, przez Koronę Hiszpańską, kiedy odbyło się na niej liczenie pereł poławianych przez Indian w pobliżu raf na wszystkich wyspach archipelagu i sprzedawanych Hiszpanom. Archipelag służył również jako schronienie dla piratów, którzy o ładunku hiszpańskich statków przeprowadzali na nich śmiałe ataki.
Perły w wielu kolorach i rozmiarach poławiane były do początku XX wieku, gdy epidemia zabiła większość ostryg perłowych. Populacja nie odrodziła się do dziś i wyspa Contadora opustoszała. W 1970 roku rząd Panamy wybudował tu olbrzymi hotel i bogaci mieszkańcy Panamy zaczęli tu stawiać swoje wakacyjne lub weekendowe domki.
Na wyspie możemy wynająć łódź, która zabierze nas w rejs wokół całego archipelagu. Chętni mogą spróbować połowu żaglicy, tuńczyka lub marlina. Można także wybrać się na pieszą wycieczkę. Większość hoteli i plaż znajduje się w odległości 15 minut spacerem od przystani promowej. Możemy w końcu wynająć Jeepa by lepiej poznać wyspę. Oferta ta jest dostępna w większości hoteli.