Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Dalat

Atrakcje turystyczne DalatDalat jest bardzo przyjemnym, lecz nieco kiczowatym miastem, cieszącym się większą popularnością wśród Wietnamczyków niż turystów z zagranicy. Leży ponad 1500 metrów n.p.m., co kontrastuje z tropikalną aurą południowego Wietnamu. Praktycznie w ciągu całego roku panuje tu wiosna, a temperatura waha się pomiędzy 15 a 24 stopniami. Rejon Dalat leży około 300 km od Sajgonu na Wyżynie Centralnej w Górach Annamskich. W Dalat nie sposób zapomnieć o kolonialnej przeszłości Wietnamu. Miasto wygląda trochę jak miasteczko z francuskich Alp. W centrum miasta stoi replika wieży Eiffle'a, kawałek dalej ogromna katedra oraz mnóstwo kolonialnych kamieniczek oraz bulwary. Wszystko to sprawia, że Dalat zdobyło sobie przydomek „Małego Paryża”.

W okolicy znajduję się kilka malowniczych jezior, efektownych wodospadów, ogrody, pagody oraz wiecznie zielone lasy. Jest to typowo górski kurort ulubiony szczególnie wśród artystów, malarzy i nowożeńców, którzy przyjeżdżają tu spędzić miesiąc miodowy. Górzyste okolice stwarzają możliwość aktywnego spędzania czasu, także wśród plemion górskich. Można tu spędzać czas podczas pieszych wędrówek i wspinaczek, uprawiać turystykę rowerową lub na spływach kajakowych.

W samym mieście można zobaczyć ogrody pełne kwiatów, jeziorka oraz stare wille w stylu alpejskim. Na nasłonecznionych wzgórzach uprawiane są warzywa, owoce oraz winorośl, z której produkowane jest lokalne wino o nazwie Dalat. Miasto jest również znane ze specyficznych owocowych konfitur, robionych według lokalnej receptury oraz kawowych i kwiatowych plantacji.