Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Danang

Atrakcje turystyczne DanangDanang jest jednym z największych miast Wietnamu. Swoją popularność zyskało dzięki Muzeum Cham, mieszczącym się w pięknym, kolonialnym budynku zbudowanym przez Francuzów. Znajduje się w nim wspaniała i unikalna w skali światowej kolekcja starożytnych rzeźb nieistniejącego już ludu hinduskiego Cham, który zamieszkiwał pobliskie tereny od II do XV wieku n.e., budując świątynne wieże z cegły ku czci hinduskich bogów. Rzeźby Chamów przedstawiają pełne wdzięku tańczące kobiety oraz przerażające podobizny bóstw. Danang jest doskonałą bazą wypadową dla chcących odwiedzić zabytki światowego dziedzictwa UNESCO. W pobliżu znajduje się starożytne sanktuarium Chamów w My Son, pałac imperatorów w Hue i miasto Hoi An.

W Danang znajdziemy dobrą bazę hotelową, sprawne połączenia lotnicze z innymi miastami, doskonałe plaże, znakomite restauracje a dla spacerowiczów szerokie bulwary.

Nad miastem wznoszą się Góry Marmurowe, których wapienne skały wyrastają wprost z plaży ulokowanej na południe od miasta. Znajdujące się w nich jaskinie ukrywają pagody i sanktuaria religijne, do których wielu turystów nie dociera. Szlaki prowadzące do szczytu zalesionych klifów oferują niepowtarzalne widoki na morze i plażę Non Nuoc.

40 km na zachód od Danang znajduje się łańcuch górski Truong Son. Do usytuowanego tam kurortu Ba Na możemy dostać się, wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa, kolejką linową. Kolejka ta jest najdłuższym i najwyższym pojedynczym systemem kolei linowych na Świecie. W położonym 1487 m n.p.m. Ba Na możemy doświadczyć w ciągu dnia czterech pór roku. Rano - wiosny, po południu – lata, wieczorem – jesieni, a nocą – zimy. Ponieważ region Ba Na podlega ochronie naturalnej turyści mogą obcować z pięknem, nietkniętej ludzką ręką, przyrody.