Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Ekwador

Atrakcje turystyczne EkwadoruEkwador jest niewiele mniejszy od Polski. Podzielony jest na cztery strefy klimatyczne - umiarkowana na wybrzeżu, wysokogórska w Andach, tropikalna w dżungli amazońskiej i "niepowtarzalna" na Wyspach Galapagos. Dzięki tej różnorodności żyje tu 18% wszystkich ziemskich ptaków, 8% wszystkich gatunków zwierząt i 10% gatunków roślin. Zewsząd widać ośnieżone stożki kilkudziesięciu wulkanów, a wśród nich Cotopaxi - najwyższy czynny na świecie i uważany za najpiękniejszy. W Ekwadorze żyje czternaście grup etnicznych kultywujących swoje, odmienne tradycje.

Jak widać jest to kraj wyjątkowy i "jedyny w swoim rodzaju".

Ekwador przedziela tzw. Aleja Wulkanów. Niektóre z tych pięknych szczytów można oglądać z dachu pociągu zwanego El Nariz del Diablo (Nos Diabła). Trasa kolei uznawana jest przez Ekwadorczyków za najpiękniejszą na świecie ze względu na liczne przepaści i wąskie przełęcze.

Niespełna kilkugodzinna przejażdżka autobusem wystarczy, aby z chłodnego i suchego klimatu andyjskiego trafić do gorącej i wilgotnej dżungli amazońskiej. Można tu spędzić noc w jednym z szałasów pełniących funkcję hoteli, przy głośnym akompaniamencie żabich rechotów, ptasich treli i śpiewów cykad. A rano wsiąść do canoe i wyruszyć w dół urwistego potoku by podziwiać niezwykłe rośliny i zwierzęta. Można tu także poznać życie rdzennych mieszkańców dżungli, którzy opowiedzą o tajemnicach i możliwych zastosowaniach magicznych roślin.

W czasie pomiędzy lipcem a wrześniem u brzegów Ekwadoru odbywa się swoisty wielorybi spektakl. Te wielkie ssaki przypływają tu z rejonów Ziemi Ognistej w Chile, aby odnaleźć swoją partnerkę. Ich popisy i wyskoki z wody można obserwować w niewielkiej odległości od wody.