Boracay

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Boracay - najpiękniejsze plaże na ziemi

Boracay może nie jest wielką wyspą, ale oferuje ogromne atrakcje. Plaże Boracay były wielokrotnie nagradzane i wybierane najpiękniejszymi na Świecie przez największe magazyny turystyczne. Boracay to również piękne kurorty i ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, takie jak parasailing, nurkowanie, kitesurfing i snorkeling. Można też wybrać się łodzią by podziwiać zachody słońca, zwiedzać jaskinie wulkaniczne i odległe zatoki turkusowych lagun. Gdy zachodzi słońce, nocne życie w Boracay tętni licznymi barami i restauracjami proponującymi oprócz jedzenia i napojów, zabawę do białego rana.

Jak dolecieć/dojechać na Boracay

Istnieją dwa główne środki transportu, które prowadzą do Boracay, w rzeczywistości potrzebne jest połączenie obu. To samolot i prom.

Z Manili najszybszym sposobem podróży na wyspę Boracay jest samolot z terminalu krajowego i lot na wyspę Panay. Dwie dostępne opcje lotu to przelot bezpośrednio do miast Kalibo lub Caticlan na wyspie Panay. Czas lotu do każdego miasta wynosi 1 godzinę. Lepszy jest transfer przez Caticlan. Samoloty są mniejsze i nie lecą tak wysoko, a widoki są absolutnie niesamowite. Poza tym Caticlan jest portem, z którego można złapać prom lub łódź banca na Boracay Island, więc czas transferu z samolotu na prom jest nie dłuższy niż 10 minut. Loty do Kalibo odbywają się samolotami Boeing 737. Z Kalibo jest 1,5 do 2 godzin podróży klimatyzowanym autobusem lub prywatnym vanem do Caticlan. Po dotarciu do Caticlan, dalsza podróż to 20 minut łodzią banca na wyspę Boracay.

W przypadku podróży z Mindoro do Boracay, duże łodzie banca opuszczają wyspę Mindoro w mieście Roxas, na wschodnim wybrzeżu. Regularna trasa prowadzi do wyspy Tablas, gdzie dokują w Odiongan lub Looc. Stąd można złapać kolejną bancę do Boracay. Istnieje również możliwość wynajęcia łodzi banca z Roxas na Mindoro bezpośrednio do wyspy Boracay.

Z międzynarodowego lotniska Matcan w Cebu, codziennie odlatują samoloty do Kalibo i Iloilo City na wyspie Panay. Będąc w Iloilo City, na południu wyspy Panay, trzeba złapać klimatyzowany autobus do Kalibo, a następnie do Caticlan. Podróż autobusem zajmuje około 4 godzin do Kalibo i 6 godzin do Caticlan.

Podróż z Palawanu na Boracay odbywa się samolotem z Puerto Princesa do Iloilo City. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Dalsza podróż przebiega jak opisano powyżej.

Co zobaczyć na Boracay - jak spędzać czas

Wyspa Boracay jest jednym z najbardziej cenionych tropikalnych rajów w Azji. Nie tylko szczyci się białymi plażami krystalicznie czystymi wodami, ale proponuje turystom mnóstwo form spędzania czasu. Na Boracay nikt nigdy się nie nudzi. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych atrakcji:

1. Pływanie na bananowej łodzi. To krótki rejs na dmuchanym pontonie w kształcie banana ciągniętej przez motorówkę. Bardzo typowe na każdej plaży, ale za każdym razem jest warte zabawy. Cena zaczyna się od P250. Nieco bardziej ekscytującą formą jest. Flyfishing. Koszt to P400.

2. Nurkowanie w kasku. Aktywność zaprojektowana dla osób, które nie potrafią pływać, ale chcą doświadczyć uczucia bycia na głębokości kilku metrów pod wodą, aby zobaczyć świat na dole. Cena zaczyna się od P600.

3. Island Hopping. Forma aktywności popularna w całym kraju. Całodzienny rejs z przystankami na wyspach otaczających Boracay. Cena zaczyna się od P1400.

5. Parasailing czyli przelot nad wodą z widokiem na całą wyspę. Uczestnik z przypiętym spadochronem jest ciągnięty przez motorówkę lub skuter wodny. Cena zaczyna się od P2000.

6. Sunset Saling. Rejs ku zachodzącemu słońcu na łodzi paraw (lokalna żaglówka). Cena zaczyna się od P1200.

7. Mermaid Swimming – pływanie z syrenami. Można wynająć ogon i popływać jak prawdziwa syrena w otoczeniu innych syren. Konieczny może się okazać szybki kurs. Cena P1500.

Poza tym Boracay proponuje o wiele, wiele więcej: snorkeling, pływanie na desce surfingowej z wiosłem, narty wodne, kitesurfing, windsurfing, quady, nurkowanie, jazda na skuterach wodnych, skoki z klifów, bungee, pływanie łodzią ze szklanym dnem, masaże, tatuaże, plecenie warkoczy, grupowe wycieczki po pubach i/lub restauracjach.

Kiedy jachać na Boracay

Na wyspie Boracay najniższe opady notuje się między listopadem a kwietniem. Luty i marzec to często najsuchsze miesiące. Oprócz pogody planując wizytę należy brać pod uwagę różne święta. Podczas świąt plaże są bardziej zatłoczone, ceny hoteli wyższe i wszędzie panuje większy ruch. Niektóre święta, które powodują wzrost tłumów, to Boże Narodzenie, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok i Wielki Tydzień.

AKLAN Pogoda