Czekoladowe Wzgórza

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
czekoladowe wzgórza

Czekoladowe Wzgórza są jedną z największych atrakcji turystycznych na Filipinach. Te niezwykłe formacje geologiczne, składają się z co najmniej 1268 pojedynczych kopców porozrzucanych po całym wnętrzu wyspy Bohol. Niemal symetryczne i tej samej wielkości pagórki mają wysokość od 30 do 50 metrów i są całe pokryte zieloną trawą. W porze suchej trawa zmienia kolor na czekoladowy i stąd ich nazwa. Nie wiadomo jak powstały te gigantyczne kopce kretów. Jedna z teorii mówi, że Chocolate Hills to zwietrzałe formacje skalne pewnego rodzaju wapienia morskiego na szczycie nieprzepuszczalnej warstwy gliny.

Jak dolecieć/dojechać do Czekoladowych Wzgórz

Z miasta Tagbilaran czyli miasta, do którego trafiają turyści przyjeżdżający na Bohol. Trzeba przejechać tricyklem do terminalu autobusowego Dao. Znajduje się on około 2 km na północ od centrum Tagbilaran. Typowa cena za tricykla to 40 - 50 PHP. Następnie należy wsiąść do autobusu jadącego do Carmen. Bilet do przystanku Chocolate Hills kosztuje 50PHP, a droga zajmuje 2,5 godziny.

Następnie trzeba pokonać 1 km pod górę. Pieszo około 20 min, ale można skorzystać z tricykla. Nie powinien kosztować więcej niż 20PHP. Po dotarciu na parking i kupieniu biletu, wystarczy już tylko wdrapać się po kilkudziesięciu schodach na punkt widokowy.

Co zobaczyć na Czekoladowych Wzgórzach - jak spędzać czas

Wzgórza są rozłożone na powierzchni 50 kilometrów kwadratowych, więc wydają się być wszędzie. Dlatego najlepszym sposobem podziwiania tego cudu natury jest widok z balonu. Niestety nie jest to atrakcja dla wszystkich, bo cena 5500PHP (420zł) wielu może odstraszyć.

Tak więc pozostają punkty widokowe. Są dwa. Pierwszym jest „Chocolate Hills Complex” w Carmen. Wstęp wynosi 50 pesos, a do punktu widokowego jest krótki rząd schodów. Z góry jest widok 360º. Drugi punkt widokowy, „Sagbayan Peak”, przypomina bardziej park rozrywki dla dzieci. Znajduje się on około 18 km od Carmen, a wstęp wynosi także 50PHP.

Kiedy jechać na Czekoladowe Wzgórza

Najlepiej przyjechać tu w porze suchej. Od grudnia do czerwca. Ważna jest też pora dnia o której zamierzasz wspiąć się na punkt widokowy. Jeśli mieszkasz w Carmen, łatwiej jest spędzić tu chwilę podczas wschodów i zachodów słońca. Im czystsze niebo, tym więcej można uzyskać na zdjęciach, więc unikaj chmur. Największe tłumy pojawiają się w punktach widokowych w godzinach południowych.

CARMEN Pogoda