Malapascua

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspa Malapascua

Malapascua to niewielka wyspa, składająca się z cichych wiosek rybackich, popularna ze względu na idealne miejsca do nurkowania. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym regularnie widuje się rekiny młoty i manty. Inne ukryte skarby wyspy to piękne, piaszczyste białe plaże graniczące z palmami kokosowymi i krystalicznie czysta woda z kolorowymi ogrodami koralowymi. Sielankowe wybrzeże wyspy można przejść w ciągu 4 godzin, a po wschodniej stronie znajduje się mała wioska, w której mieszkańcy wyspecjalizowali się w budowie łodzi. Malapascua to idealne miejsce na spokojne wakacje z przyjaciółmi i rodziną.

Jak dolecieć/dojechać na Malapascua

Z Cebu, najprościej dostać się vanem do Maya Port (koszt to ok. 15zł i 4 godziny jazdy) lub autobusem (12zł, 5-6 godzin). Po przybyciu do portu, w terminalu należy wykupić bilet na łódź w cenie ok. 7zł. Czas rejsu to około 30 minut.

Co zobaczyć na Malapascua - jak spędzać czas

Nurkowanie. Jest to jedno z najlepszych miejsc na Filipinach do tego typu aktywności. Można przy okazji zobaczyć głowomłota w krystalicznie czystej wodzie.

Snorkeling. Można wynająć łódź i wypłynąć na rejs wokół Malapascua. Po drodze są 2-3 miejsca do nurkowania z rurką. Ceny rejsu to około 1000 do 2000 PHP, w zależności od umiejętności negocjacyjnych.

Relaks na plaży i pływanie. Wielu turystów chce po prostu odpocząć i cieszyć się spokojem wyspy Malapascua. Można poleżeć na jednej z kilku plaż na leżaku lub w hamaku, pospacerować po plaży, popływać w oceanie lub wypożyczyć rower.

Jednodniowa wycieczka na wyspę Kalanggaman. Jest to jedna z najlepszych atrakcji w Malapascua. Dotarcie do wyspy Kalanggaman zajmuje około 2 godzin łodzią, a wycieczka całodniowa kosztuje ok. 60zł, w tym lunch. Dodatkowo trzeba zapłacić taksę na wyspie Kalanggaman w kwocie ok. 40zł. Łodzie odpływają z Cocobana Beach Resort około 9 rano i wracają o 16:00. Chętni mogą spędzić tu noc pod namiotem za 40zł. Na wyspie nie ma hoteli, jednak istnieją miejsca, w których można kupić napoje a nawet jedzenie z grilla.

Kiedy jechać na wyspę Malapascua

Najcieplejsze miesiące na Cebu to okres od maja do października, więc to najlepszy czas na wizytę w Malapascua. Ponieważ wyspa Malapascua znajduje się na północnym krańcu prowincji, odwiedzający mogą spodziewać się więcej opadów niż w jej południowym regionie. Od czerwca do grudnia jest pora deszczowa, także w tym czasie należy się spodziewać sporadycznych opadów.

DAANBANTAYAN Pogoda