Podziemna rzeka Puerto Princesa

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Podziemna rzeka Puerto Princesa

Położona na północnym wybrzeżu wyspy Parawan - Puerto Princesa, jest rajem dla miłośników przyrody. To urocze miasto, które otaczają dziewicze krajobrazy, bogate w dziką florę i faunę, rości sobie prawo do jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk przyrodniczych na świecie, podziemnej rzeki. Podziemna rzeka Puerto Princesa, to cud natury chroniony w parku narodowym. Jest to najdłuższa na świecie rzeka płynąca pod ziemią. Organizowane tu wycieczki łodzią z przewodnikiem pokazują intrygujące formacje skalne. Podziemna rzeka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jak dolecieć/dojechać do Podziemnej Rzeki

Najprościej skorzystać z jednego z wielu lokalnych biur podróży, które zorganizuje transport, zwiedzanie i lunch. Wycieczka kosztuje około 2000 PHP i trwa od 7:00 do 16:00 po południu.

Istnieje też możliwość dotarcia samemu. Jednak trzeba udać się do Sabang, które jest oddalone o 2-3 godziny jazdy autobusem od Puerto Princesa. Autobusy odjeżdżają z Puerto Princesa z terminalu San Jose o 7:00, 9:00, 12:00 i 14:00. Ceny biletów to 200 PHP (15zł). Z centrum najprościej dojechać do terminala autobusowego San Jose zatrzymując tricykla. Dojedzie w 15 minut za 80-100 PHP.

Co zobaczyć na rejsie po Podziemnej Rzece

Podczas rejsu Podziemną Rzeką najczęstszym widokiem są formacje skalne, które zostały doskonale ukształtowane przez naturę w trakcie tysięcy lat. To wspaniała godzina kontaktu z naturą wypełniona oglądaniem piękna stalagmitów i stalaktytów, a także nietoperzy zamieszkujących jaskinię.

Na czas wycieczki każdy uczestnik dostaje przewodnik audio, z którego podczas rejsu można słuchać komentarza mówiącego o mijanych formacjach skalnych przypominających różne kształty. Z zestawu audio można się dowiedzieć, że tratwa przepływa właśnie obok Jezusa, katedry, anioła lub kakaowca.

W drodze powrotnej istnieje możliwość skorzystania z tyrolki i przejazdu nad taflą oceanu. Cena wynosi około 500 PHP.

Kiedy jechać do Puerto Princesa

Najlepszą porą na zwiedzanie podziemnej rzeki Puerto Princesa jest okres od października do czerwca, ponieważ deszcz zazwyczaj pada od połowy roku. Jednak podczas pory deszczowej na Palawanie nie ma tajfunów, więc również w tym czasie można spędzać tu wakacje.

CABAYUGAN Pogoda