Puerto Galera

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Puerto Galera

Na południe od Manili znajduje się urocze nadmorskie miasteczko Puerto Galera, które słynie z pięknych plaż, wspaniałych miejsc do nurkowania i szerokiej różnorodności gatunków morskich. Najpopularniejsze plaże oprócz wspaniałego wypoczynku, oferują również pobliskie sklepy, restauracje, kluby nocne i hotele. Inną popularną atrakcją jest naturalny port w zatoce Muelle z rzędami sklepów, restauracji i barów. Turyści mogą również spróbować snorkelingu, aby zobaczyć jedne z najlepszych raf koralowych w Azji lub nurkować wśród starych wraków i setek gatunków ryb.

Jak dolecieć/dojechać do Puerto Galera

Puerto Galera jest oddalone nieco ponad 100 km na południe od Manili. Transport do Puerto Galera może odbywać się drogą lądową i promem lub samolotem.

Najlepszym wyborem jest skorzystanie z klimatyzowanego autobusu odjeżdżającego z Pasay (róg Sen. Gil Puyat Avenue i Taft Avenue) lub z Cubao (Aurora Boulevard) do Batangas. Krótki czas podróży (dwie godziny lub mniej), zapewniają autobusy z napisem „CALABARZON” wyświetlanym na przedniej szybie - zapewnia to, że autobus jedzie drogą ekspresową.

Na nabrzeżu Batangas można wsiąść do promu pasażerskiego bezpośrednio do Muelle, Puerto Galera. Czas podróży promem wynosi od 1 do 2 godzin w zależności od przewoźnika. Pierwszy prom do Puerto Galera odpływa około 03:30, a ostatni około 16:00. Promy z Batangas do Puerto Galera odpływają co około godzinę.

Można również użyć autobusu turystycznego Sikat do transportu do Puerto Galera. Odjeżdża raz dziennie z City State Tower w Ermita, w Manili o 8:30. Ponieważ jest to autobus turystyczny, można kupić bilety obejmujące podróż autobusem i rejs statkiem z Batangas do Puerto Galera. Bilet w jedną stronę z wliczonym rejsem to około 900 PHP czyli 70zł.

Z Manili odbywa się także codzienny lot hydroplanem, odlatującym z Centrum Kultury Filipin bezpośrednio do Puerto Galera. Usługa ta jest oferowana przez Air Juan i kosztuje około 100 USD za osobę, w jedną stronę. Czas przelotu do Puerto Galera to około 20-30 minut.

Co zobaczyć w Puerto Galera - jak spędzać czas

Sposobów na spędzenie czasu w Puerto Galera jest wiele. Są tu niewielkie wodospady do zobaczenia, wioski Mangyan do odwiedzenia i dżungle do pokonania. Można wspiąć się na pobliską górę, nurkować lub wypożyczyć skuter by podróżować po wyspie.

Nurkowanie - jest zdecydowanie główną atrakcją w Puerto Galera. Z powodu obfitego życia morskiego i otaczających miejsc nurkowych na światowym poziomie. Puerto Galera została wyróżniona jako jedna z najpiękniejszych zatok na świecie. Do wyboru jest tu co najmniej 40 miejsc do nurkowania. Wraki statków, wspaniałe korale i piękne ryby to tylko niektóre z rzeczy, które można tu zobaczyć.

Island Hopping to druga najbardziej popularna forma wypoczynku na Puerto Galera. Island Hopping i Beach Hopping to świetny sposób na zobaczenie pięknych plaż na wyspie. Niektóre z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych podczas rejsu to Wyspa Boquete, Wyspa San Antonio, Plaża Haligi i Plaża Bayanan. Płynąc do tych miejsc, zobaczyć można piękno wyspy i świeżość krystalicznie czystej wody.

Snorkeling. Podczas gdy nurkowie schodzą głęboko pod wodę, nurkowanie z rurką odbywa się tylko na poziomie morza i w płytkich wodach. Najlepszym miejscem do nurkowania powierzchniowego w Puerto Galera jest Coral Garden, Giant Clams i podwodna jaskinia na wyspie San Antonio. Wszystkie te lokalizacje są dobrze zachowane, co czyni je idealnymi do obserwowania różnych gatunków ryb i pięknych koralowców.

Kiedy jechać do Puerto Galera

Od listopada do marca jest sezon wysoki, a kwiecień i maj to szczyt sezonu turystycznego, dlatego pobyt należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Od czerwca do października jest z kolei niski sezon, ale i pogoda jest o wiele słabsza ze względu na porę deszczową.

PUERTO GALERA Pogoda