Wulkan Mayon

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wulkan Mayon

Piękny, symetryczny wulkan Mayon, wznosi się do 2462 m nad Zatoką Albay, na południowym wschodzie wyspy Luzon. Jest najbardziej aktywnym wulkanem na Filipinach. Jest to wulkan ze stromymi stożkowymi zboczami o nachyleniu 35-40 stopni, ograniczonymi przez mały krater szczytowy. Pierwsze dostępne informacje o wybuchu wulkanu pochodzą z roku 1616, lecz najbardziej gwałtowna erupcja Mayona miała miejsce w 1814 r. Zabiła ponad 1200 osób i zniszczyła kilka miast. Podczas erupcji lawa przepływając zalewa wiele z około 40 wąwozów i często niszczy zaludnione obszary nizinne.

Jak dolecieć/dojechać do wulkanu Mayon

Aby dostać się w okolice wulkanu Mayon, trzeba się udać do miejscowości Legaspi. Z Manili najszybciej dolecieć tam samolotem. Ceny za lot zaczynają się od ok. 200zł. Można również skorzystać z lądowego transportu publicznego. Koszt biletu to ok. 80zł. Jednak podróż trwa od 13 do 17 godzin.

Co zobaczyć w okolicy wulkanu Mayon - jak spędzić czas

Wulkan Mayon jest najpopularniejszym miejscem turystycznym w regionie Bicol. Najczęstszą aktywnością w rejonie jest wspinaczka. Trzeba jednak pamiętać, że nawet nieaktywny wulkan nadal jest niebezpieczny. Jego strome zbocze i kamienne lawiny utrudniają wejście, a po dotarciu na szczyt niebezpieczne stają się opary emitowane przez wulkan.

Oprócz wspinaczki można wybrać się na wędrówkę po terenach nizinnych i podziwiać walory przyrodnicze okolicy. Żyje tu wiele gatunków barwnych ptaków, które idealnie nadają się do ustrzelenia aparatem fotograficznym.

Kiedy jechać w okolice wulkanu Mayon

Najlepszym czasem na wejście na wulkan to okres od marca do maja ze względu na najbardziej sprzyjające warunki pogodowe. Teren w porzes suchej jest najbardziej utwardzony i przez to najbezpieczniejszy.

LEGAZPI CITY Pogoda