Ho Chi Minh City (Sajgon)

Atrakcje turystyczne SajgonHo Chi Minh City zwane do 1975 roku Sajgonem, jest największym wietnamskim miastem i dawną stolicą Wietnamu Południowego. Liczy sobie ponad 9 mln mieszkańców. Nazwę miasta Ho Chi Minh nadano po zakończeniu wojny wietnamskiej, ale stara nazwa Sai Gon, mimo upływu blisko 40 lat jest wciąż używana. Ho Chi Minh City usytuowane jest na południu kraju i uznawane za serce i duszę państwa. Miasto, które nigdy nie śpi. Wszyscy tutaj handlują i bawią się do białego rana. Ho Chi Minh City jest bardzo interesującym miastem, z kolonialną architekturą, Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych, katedrą Notre Dame, parkami, kolorowymi targowiskami i licznymi agendami turystycznymi, które są w stanie zorganizować wyprawę praktycznie w dowolne miejsce kraju. Z Ho Chi Minh City możemy wybrać się na wyprawy do Delty Mekongu, tuneli Cu Chi, Tay Ninh, Dalat, Nha Trang czy na wyspę Phu Quoc. Tutaj znajduje się końcowy przystanek linii autobusowych kursujących na trasie północ-południe.

W mieście zobaczyć można coraz więcej wysokich, nowoczesnych budynków, jednak ciągle można tu również znaleźć wiele ciekawych przykładów budownictwa kolonialnego z czasów francuskich. Zaraz obok nich spotkamy pagody i tradycyjne sklepiki wietnamskie. Do największych atrakcji miasta zalicza się Katedrę Notre Dame, Budynek Poczty, Wielki Meczet, Pałac Zjednoczenia, stare chińskie pagody, fascynującą dzielnicę chińską Cholon, Restaurację Ngon, w której odbywają się pokazy wodnego teatru lalek oraz wiele ciekawych, kolorowych targów. Miłośnicy zakupów mają też do wyboru wiele galerii z rękodziełem wietnamskim, a spragnieni rozrywek, znajdą wiele pubów i klubów nocnych.

Będąc w Sajgonie warto również przespacerować się przez ścisłe centrum, gdzie przed ratuszem znajduje się pomnik Ho Chi Minh’a, skąd szerokim bulwarem dojdziemy do promenady wiodącej wzdłuż rzeki Sai Gon.