Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Hoi An

Atrakcje turystyczne Hoi AnHoi An jest jednym z piękniejszych wietnamskich miast i wielką atrakcją turystyczną regionu. Leży 30 km na południe od Danang, nad brzegiem rzeki Thu Bon, około 3 km od szerokich plaż, przy których natkniemy się na luksusowe hotele, liczne restauracyjki i bary. Hoi An było kiedyś portugalskim portem znanym pod nazwą Faifo. Od XVII do XIX wieku było jednym z ważniejszych portów Azji Południowo-wschodniej dla przybijających tu statków portugalskich, holenderskich, chińskich i japońskich.

Stare miasto jest plątaniną uliczek z mnóstwem pięknej, chińskiej historii i architektury, z charakterystycznymi niskimi budynkami pokrytymi dachówką. Na każdym rogu zapraszają nas małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów, a także sklepy dla turystów. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy i rzeźby. Hoi An jest miastem krawców i tkaczy, których warsztaty i tkalnie znajdują się na każdej uliczce. Za niewielkie pieniądze możemy zlecić uszycie na miarę dowolnego stroju wskazanego w katalogu. Realizacja zamówienia trwa do kilku godzin. UNESCO zidentyfikowało tu ponad różnych 800 obiektów o wyjątkowo historycznym znaczeniu, dzięki czemu miasteczko wpisane zostało w 1999 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Do atrakcji Hoi An zalicza się również zachowany kryty Most Japoński, wspaniałe świątynie i malowniczy port rzeczny, położony obok prawdziwego targu miejscowego.

Wieczorami warto przespacerować się po wąskich, uroczych uliczkach i odbyć prawdziwą ucztę kulinarną w jednej z licznych restauracyjek porozrzucanych po różnych zakątkach miasteczka.