Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
czekoladowe wzgórza

Czekoladowe Wzgórza są jedną z największych atrakcji turystycznych na Filipinach. Te niezwykłe formacje geologiczne, składają się z co najmniej 1268 pojedynczych kopców porozrzucanych po całym wnętrzu wyspy Bohol. Niemal symetryczne i tej samej wielkości pagórki mają wysokość od 30 do 50 metrów i są całe pokryte zieloną trawą. W porze suchej trawa zmienia kolor na czekoladowy i stąd ich nazwa. Nie wiadomo jak powstały te gigantyczne kopce kretów. Jedna z teorii mówi, że Chocolate Hills to zwietrzałe formacje skalne pewnego rodzaju wapienia morskiego na szczycie nieprzepuszczalnej warstwy gliny.

Read More: Czekoladowe Wzgórza
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Rekin wielorybi w Donsol

Senna wioska rybacka Donsol, to położone w prowincji Sorsogon, miejscu dziewiczych plaż, wspaniałych wodospadów i niezbadanych jaskiń, miejsce na Filipinach, gdzie można zobaczyć rekiny wielorybie. Delikatne olbrzymy oceaniczne można tu oglądać między listopadem a czerwcem, a ilość turystów osiąga szczyt między lutym a majem. Goście mogą również wybrać się na rejs statkiem po rzece Donsol przez namorzyny i drzewa palmowe, obserwując nocą miliony błyszczących świetlików. Jeśli to nie wystarczy, dostępna jest również tradycyjna wyprawa na połów krewetek, a następnie smaczny obiad z gotowanego połowu.

Read More: Donsol
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Podziemna rzeka Puerto Princesa

Położona na północnym wybrzeżu wyspy Parawan - Puerto Princesa, jest rajem dla miłośników przyrody. To urocze miasto, które otaczają dziewicze krajobrazy, bogate w dziką florę i faunę, rości sobie prawo do jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk przyrodniczych na świecie, podziemnej rzeki. Podziemna rzeka Puerto Princesa, to cud natury chroniony w parku narodowym. Jest to najdłuższa na świecie rzeka płynąca pod ziemią. Organizowane tu wycieczki łodzią z przewodnikiem pokazują intrygujące formacje skalne. Podziemna rzeka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Read More: Podziemna rzeka Puerto Princesa
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Puerto Galera

Na południe od Manili znajduje się urocze nadmorskie miasteczko Puerto Galera, które słynie z pięknych plaż, wspaniałych miejsc do nurkowania i szerokiej różnorodności gatunków morskich. Najpopularniejsze plaże oprócz wspaniałego wypoczynku, oferują również pobliskie sklepy, restauracje, kluby nocne i hotele. Inną popularną atrakcją jest naturalny port w zatoce Muelle z rzędami sklepów, restauracji i barów. Turyści mogą również spróbować snorkelingu, aby zobaczyć jedne z najlepszych raf koralowych w Azji lub nurkować wśród starych wraków i setek gatunków ryb.

Read More: Puerto Galera
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspa Malapascua

Malapascua to niewielka wyspa, składająca się z cichych wiosek rybackich, popularna ze względu na idealne miejsca do nurkowania. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym regularnie widuje się rekiny młoty i manty. Inne ukryte skarby wyspy to piękne, piaszczyste białe plaże graniczące z palmami kokosowymi i krystalicznie czysta woda z kolorowymi ogrodami koralowymi. Sielankowe wybrzeże wyspy można przejść w ciągu 4 godzin, a po wschodniej stronie znajduje się mała wioska, w której mieszkańcy wyspecjalizowali się w budowie łodzi. Malapascua to idealne miejsce na spokojne wakacje z przyjaciółmi i rodziną.

Read More: Malapascua
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wulkan Mayon

Piękny, symetryczny wulkan Mayon, wznosi się do 2462 m nad Zatoką Albay, na południowym wschodzie wyspy Luzon. Jest najbardziej aktywnym wulkanem na Filipinach. Jest to wulkan ze stromymi stożkowymi zboczami o nachyleniu 35-40 stopni, ograniczonymi przez mały krater szczytowy. Pierwsze dostępne informacje o wybuchu wulkanu pochodzą z roku 1616, lecz najbardziej gwałtowna erupcja Mayona miała miejsce w 1814 r. Zabiła ponad 1200 osób i zniszczyła kilka miast. Podczas erupcji lawa przepływając zalewa wiele z około 40 wąwozów i często niszczy zaludnione obszary nizinne.

Read More: Wulkan Mayon
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kościół San Agustin w Manili

Będąc w Manili nie można pominąć wizyty w kościele San Agustin. Ten piękny kościół, zbudowany w latach 1587-1606, przetrwał na przestrzeni wieków siedem trzęsień ziemi, dwa pożary i bitwę pod Manilą. Obecnie pozostaje najstarszym kamiennym kościołem na Filipinach. Przy głównym wejściu, na drewnianych drzwiach, zobaczyć można piękne rzeźby. Wspaniały sufit został namalowany w XIX wieku przez włoskich artystów, Giovanniego Dibella i Cesare Alberoni. W kościele odbywają się regularnie nabożeństwa, w czasie których jest zamknięty dla turystów. Jest też najczęściej wybieranym kościołem do udzielania ślubów.

Read More: Kościół San Agustin
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Rafa koralowa Tubbataha

Rafa Tubbataha w Morzu Sulu jest morskim sanktuarium chronionym jako Narodowy Park Morski Rafy Tubbataha. Rafa składa się z dwóch atoli, North Atoll i South Atoll, oddzielonych głębokim kanałem o szerokości około 8 km. Rafa Tubbataha jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na Filipinach ze względu na jej bogate życie w koralu. Nurkowie szczególnie lubią miejsca, gdzie płytka rafa koralowa nagle się kończy ustępując miejsca wielkim głębinom. Park morski jest otwarty na wycieczki nurkowe od kwietnia do czerwca, kiedy fale są najbardziej spokojne.

Read More: Rafa Tubbataha