Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspy Raja Ampat

Położony u północno-zachodniego krańca Nowej Gwinei, Raja Ampat (Czterej Królowie) to archipelag obejmujący ponad 1500 małych wysp i zatok. Wyspy Raja Ampat są spektakularne, porośnięte bujną dżunglą i otoczone dziewiczymi rafami z tętniącym życiem morskim. Badania morskie sugerują, że różnorodność życia morskiego wokół wysp Raja Ampat jest najwyższą notowaną na Ziemi, co czyni go jednym z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Obszar ten został nawet uznany za najbogatszą rafę na świecie w 2007 roku przez National Geographic.

Read More: Raja Ampat
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Tarasy Ryżowe Banaue

Tarasy ryżowe Banaue są narodowym skarbem kultury Filipin i przez wielu Filipińczyków są uważane za ósmy naturalny cud świata. Żadna podróż na Filipiny nie byłaby kompletna bez zobaczenia spektakularnych Tarasów Ryżowych Banaue. Wyrzeźbione z pasm górskich około 2000 lat temu bez nowoczesnych narzędzi plemion Ifugao, te wspaniałe tarasy rolnicze przypominają gigantyczne schody sięgające nieba. Mieszkańcy do dziś nadal sadzą ryż i warzywa na tarasach, choć coraz młodsi Ifugaos nie uważają rolnictwa za sposób na życie i emigrują do większych miast.

Read More: Tarasy ryżowe Banaue
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Boracay - najpiękniejsze plaże na ziemi

Boracay może nie jest wielką wyspą, ale oferuje ogromne atrakcje. Plaże Boracay były wielokrotnie nagradzane i wybierane najpiękniejszymi na Świecie przez największe magazyny turystyczne. Boracay to również piękne kurorty i ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, takie jak parasailing, nurkowanie, kitesurfing i snorkeling. Można też wybrać się łodzią by podziwiać zachody słońca, zwiedzać jaskinie wulkaniczne i odległe zatoki turkusowych lagun. Gdy zachodzi słońce, nocne życie w Boracay tętni licznymi barami i restauracjami proponującymi oprócz jedzenia i napojów, zabawę do białego rana.

Read More: Boracay
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
czekoladowe wzgórza

Czekoladowe Wzgórza są jedną z największych atrakcji turystycznych na Filipinach. Te niezwykłe formacje geologiczne, składają się z co najmniej 1268 pojedynczych kopców porozrzucanych po całym wnętrzu wyspy Bohol. Niemal symetryczne i tej samej wielkości pagórki mają wysokość od 30 do 50 metrów i są całe pokryte zieloną trawą. W porze suchej trawa zmienia kolor na czekoladowy i stąd ich nazwa. Nie wiadomo jak powstały te gigantyczne kopce kretów. Jedna z teorii mówi, że Chocolate Hills to zwietrzałe formacje skalne pewnego rodzaju wapienia morskiego na szczycie nieprzepuszczalnej warstwy gliny.

Read More: Czekoladowe Wzgórza
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Rekin wielorybi w Donsol

Senna wioska rybacka Donsol, to położone w prowincji Sorsogon, miejscu dziewiczych plaż, wspaniałych wodospadów i niezbadanych jaskiń, miejsce na Filipinach, gdzie można zobaczyć rekiny wielorybie. Delikatne olbrzymy oceaniczne można tu oglądać między listopadem a czerwcem, a ilość turystów osiąga szczyt między lutym a majem. Goście mogą również wybrać się na rejs statkiem po rzece Donsol przez namorzyny i drzewa palmowe, obserwując nocą miliony błyszczących świetlików. Jeśli to nie wystarczy, dostępna jest również tradycyjna wyprawa na połów krewetek, a następnie smaczny obiad z gotowanego połowu.

Read More: Donsol
reklama1
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Podziemna rzeka Puerto Princesa

Położona na północnym wybrzeżu wyspy Parawan - Puerto Princesa, jest rajem dla miłośników przyrody. To urocze miasto, które otaczają dziewicze krajobrazy, bogate w dziką florę i faunę, rości sobie prawo do jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk przyrodniczych na świecie, podziemnej rzeki. Podziemna rzeka Puerto Princesa, to cud natury chroniony w parku narodowym. Jest to najdłuższa na świecie rzeka płynąca pod ziemią. Organizowane tu wycieczki łodzią z przewodnikiem pokazują intrygujące formacje skalne. Podziemna rzeka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Read More: Podziemna rzeka Puerto Princesa
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Puerto Galera

Na południe od Manili znajduje się urocze nadmorskie miasteczko Puerto Galera, które słynie z pięknych plaż, wspaniałych miejsc do nurkowania i szerokiej różnorodności gatunków morskich. Najpopularniejsze plaże oprócz wspaniałego wypoczynku, oferują również pobliskie sklepy, restauracje, kluby nocne i hotele. Inną popularną atrakcją jest naturalny port w zatoce Muelle z rzędami sklepów, restauracji i barów. Turyści mogą również spróbować snorkelingu, aby zobaczyć jedne z najlepszych raf koralowych w Azji lub nurkować wśród starych wraków i setek gatunków ryb.

Read More: Puerto Galera
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wyspa Malapascua

Malapascua to niewielka wyspa, składająca się z cichych wiosek rybackich, popularna ze względu na idealne miejsca do nurkowania. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym regularnie widuje się rekiny młoty i manty. Inne ukryte skarby wyspy to piękne, piaszczyste białe plaże graniczące z palmami kokosowymi i krystalicznie czysta woda z kolorowymi ogrodami koralowymi. Sielankowe wybrzeże wyspy można przejść w ciągu 4 godzin, a po wschodniej stronie znajduje się mała wioska, w której mieszkańcy wyspecjalizowali się w budowie łodzi. Malapascua to idealne miejsce na spokojne wakacje z przyjaciółmi i rodziną.

Read More: Malapascua
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Wulkan Mayon

Piękny, symetryczny wulkan Mayon, wznosi się do 2462 m nad Zatoką Albay, na południowym wschodzie wyspy Luzon. Jest najbardziej aktywnym wulkanem na Filipinach. Jest to wulkan ze stromymi stożkowymi zboczami o nachyleniu 35-40 stopni, ograniczonymi przez mały krater szczytowy. Pierwsze dostępne informacje o wybuchu wulkanu pochodzą z roku 1616, lecz najbardziej gwałtowna erupcja Mayona miała miejsce w 1814 r. Zabiła ponad 1200 osób i zniszczyła kilka miast. Podczas erupcji lawa przepływając zalewa wiele z około 40 wąwozów i często niszczy zaludnione obszary nizinne.

Read More: Wulkan Mayon
Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Kościół San Agustin w Manili

Będąc w Manili nie można pominąć wizyty w kościele San Agustin. Ten piękny kościół, zbudowany w latach 1587-1606, przetrwał na przestrzeni wieków siedem trzęsień ziemi, dwa pożary i bitwę pod Manilą. Obecnie pozostaje najstarszym kamiennym kościołem na Filipinach. Przy głównym wejściu, na drewnianych drzwiach, zobaczyć można piękne rzeźby. Wspaniały sufit został namalowany w XIX wieku przez włoskich artystów, Giovanniego Dibella i Cesare Alberoni. W kościele odbywają się regularnie nabożeństwa, w czasie których jest zamknięty dla turystów. Jest też najczęściej wybieranym kościołem do udzielania ślubów.

Read More: Kościół San Agustin
reklama2