Atrakcje turystyczne

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Baía Farta to wioska / miasteczko rybackie, a jej nazwa oznacza coś w rodzaju zatoki obfitości i łatwo jest zrozumieć, dlaczego ? Znalezienie plaży było dziwnie trudne. musieliśmy kilka razy jechać i dwukrotnie zapytać. Aby faktycznie dostać się na plażę, idziemy do końca drogi, a następnie okrążamy budynki polną drogą, która wygląda donikąd. Po prostu wyglądało na to, że wchodzimy na czyjeś podwórko i kiedy już do niego wchodzimy, znajdujemy ogromny pas piasku idący prosto do morza.

Read More: Baía Farta, na południe od Bengueli
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Na południe do Bengueli i nieco poza główną drogą, ale łatwo ją znaleźć, znajduje się plaża Baía Azul („Blue Bay”). Kiedy tam dotarliśmy, od razu pomyśleliśmy, że to najlepsza plaża w Angoli. To zatoka o długości 3 km z miękkim i czystym piaskiem. Nazywana „niebieską zatoką”, zgadłeś, że woda ma bardzo mocne niebieskie odcienie, ale jest również bardzo przejrzysta i ciepła. Jest uważana za główną plażę Bengueli i jest idealna do leżenia i relaksu, zabawy w piasku, nurkowania, a nawet uprawiania sportów wodnych.

Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Luanda , pisane również Loanda, dawniej São Paulo de Luanda , miasto, stolica Angoli . Położone na atlantyckim wybrzeżu północnej Angoli jest największym miastem w kraju i jednym z najbardziej ruchliwych portów morskich. Założona w 1576 r. Przez Paulo Dias de Novais i początkowo zasiedlona przez Portugalczyków, Luanda stała się centrum administracyjnym portugalskiej kolonii Angoli w 1627 r. I była głównym rynkiem zbytu dla ruchu niewolników do Brazylii . Miasto uważane jest za stolicę Ludy Mbundu , które mają swoje korzenie w okolicy.

Read More: Luanda
Nadrzędna kategoria: Afryka
in Angola
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Park Narodowy Quiçama , znany również jako Park Narodowy Kissama to park narodowy w północno-zachodniej Angoli . Jest to jedyny działający park narodowy w całej Angoli, znajduje się około 70 km od Luandy , stolicy Angoli. Park obejmuje 3 miliony akrów (12 000 km²), czyli ponad dwukrotnie więcej niż w amerykańskim stanie Rhode Island .

Read More: Park Narodowy Quiçama
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Położona na wysokości 900 m npm Djémila, ze swoim forum, świątyniami, bazylikami, łukami triumfalnymi i domami, jest interesującym przykładem urbanistyki rzymskiej dostosowanej do górskiego położenia. Miejsce Djémila znajduje się 50 km na północny wschód od miasta Sétif. Znana pod swoją antyczną nazwą Cuicul, Djémila to założenie starożytnej rzymskiej kolonii założonej za panowania Nerwy (96 - 98 ne). Miasto rzymskie zajmowało szczególne miejsce obronne. Cuicul to jeden z kwiatów rzymskiej architektury w Afryce Północnej.

Read More: Djémila
reklama1
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Annaba, nieformalnie znana jako Balad al-Unnâb, a Bona to miasto w północno-wschodnim krańcu Algierii, w pobliżu rzeki Seybouse, położone w prowincji o tej samej nazwie. Z populacją 257 359 jest czwartym co do wielkości miastem w Algierii. Jest to wiodący ośrodek przemysłowy we wschodniej Algierii. Annaba to nadmorskie miasto, które przeszło znaczący rozwój. Annaba to obszar metropolitalny o większej gęstości zaludnienia niż inne metropolie wybrzeża Algierii, takie jak Oran i stolica Algier. Duża część wschodniej i południowej Algierii poszukuje usług, wyposażenia i infrastruktury miasta. Pod względem gospodarczym jest to centrum różnych dynamicznych działań, takich jak przemysł, transport, finanse i turystyka. Imiona Dzisiejsza Annaba dorastała na terenie Aphrodisium, portu rzymskiego miasta. (Od tego czasu to nowoczesne miasto rozszerzyło się na południe, obejmując także ruiny Hippo.) Jego dawne nazwy Bône i Bona wywodzą się od „Ubbo”, lokalnej formy imienia Hippo. Jego nieformalna nazwa Balad al-Unnâb - „miasto jujub” - wywodzi się z obfitości tych owoców na tym obszarze.

Read More: Annaba
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Oran to miasto przesiąknięte historią z jego zabytkami, historycznymi placami i miejscami, w których dobrze jest spacerować wieczorem, jak Sea Front, oferując odwiedzającym powiew świeżego powietrza i wspaniały widok na Morze Śródziemne i góry Murdjajo. Nazywany „promienistym” jest drugim co do wielkości miastem w Algierii i jedno z najważniejszych miast Maghrebu, miasto portowe na Morzu Śródziemnym, położone w północno-zachodniej Algierii, 432 km od stolicy Algieru i stolicy wilaji o tej samej nazwie, w na skraju Zatoki Oranskiej. Miasto położone jest na końcu zatoki otwartej na północ i bezpośrednio na zachód, zdominowanej przez górę Aidour (lub Murdjajo) o wysokości 420 metrów, a także płaskowyż Moulay Abdelkader al-Jilani Aglomeracja rozciąga się po obu stronach zakrytego obecnie wąwozu Wadi Rhi.

Read More: Oran
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tlemcen w zachodniej Algierii , niedaleko granicy z Marokiem jest wspierany przez klify dobrze nawodnionych gór Tlemcen i wychodzi na żyzne równiny Hennaya i Maghnia . Leżące na wysokości 2648 stóp (807 metrów) Tlemcen znajduje się wystarczająco w głębi lądu, aby uniknąć wilgoci na wybrzeżu Morza Śródziemnego, ale jest wystarczająco blisko, aby latem można było napływać chłodną morską bryzą. Wynikający z tego umiarkowany klimat sprzyjał rozwojowi Tlemcen i wyjaśnia jego historyczne znaczenie.

Read More: Tlemcen
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Konstantyn , zwany także (po 1981 r.) Qacentina , arabski Blad el-Hawa , fenicki Cirta , miasto w północno-wschodniej Algierii . Miasto, będące naturalną fortecą, zajmuje skalisty płaskowyż w kształcie rombu, który jest otoczony, z wyjątkiem południowego zachodu, stromym wąwozem, przez którego wschodnią stronę płynie rzeka Rhumel. Płaskowyż znajduje się 650 metrów nad poziomem morza i od 500 do 1000 stóp (150 do 300 metrów) nad dnem rzeki w wąwozie.

Read More: Konstantyn
Nadrzędna kategoria: Afryka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tipasa to jedno z 7 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Algierii i jedno z najsłynniejszych rzymskich ruin w całej Afryce Północnej. Zobaczysz Tipasa również napisane z Z zamiast S, Tipaza to nazwa miasta Lipaza położonego w odległości krótkiego spaceru od ruin, nowoczesnego miasta zbudowanego tutaj w 1857 roku, a rzymskie ruiny nazywają się Tipasa. Łatwo się pogubić, więc jeśli jedziesz tu autobusem, będziesz musiał jechać autobusem do Tipaza.

Read More: Tipasa
reklama2