Park Narodowy Bromo Tengger Semeru

Nadrzędna kategoria: Azja
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Park Narodowy Bromo Tengger Semeru

Park Narodowy Bromo Tengger Semeru to księżycowy krajobraz o surrealistycznym pięknie. Wznoszący się z wnętrza starożytnej kaldery Tengger, Gunung Bromo (2392 m) jest jednym z trzech wulkanów, które wyłaniają się z ogromnego krateru, szerokiego na 10 km. Otoczony szczytami Kursi (2581 m) i Batok (2440 m), tlący się stożek Bromo stoi w morzu popielatego, wulkanicznego piasku, otoczony wysokimi klifami krawędzi krateru. Na południu rzuca swój cień, a czasami również popiół, Gunung Semeru (3676 m), najwyższy szczyt Jawy i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów i Indonezji.

Jak dolecieć/dojechać do Bromo Tengger Semeru

Najbliższe główne lotnisko znajduje się w Surabaja. Surabaya jest dobrze obsługiwana przez regularne loty krajowe z Dżakarty i Bali oraz niektórych innych krajów Azji. Dalsza podróż jest uzależniona od miejsca docelowego, ponieważ istnieją 3 trasy wejścia do Parku Narodowego.

Trasa Probolinggo → Ngadisari. Jest to zdecydowanie najbardziej popularna trasa do parku, ponieważ jest to najprostsza. Do Probolinggo z Surabaya, można skorzystać z autobusu. Z międzynarodowego lotniska Juanda w Surabaya do terminalu autobusowego Bungurasih bilet autobusowy kosztuje 25 000 IDR (66zł) za osobę. Następnie należy wziąć klimatyzowany autobus PATAS (ekspresowy) na 2-3 godzinną podróż z Surabaya do Probolinggo (IDR30.000, 80zł).

Trasa Pasuruan → Tosari. Trasa jest tylko trochę trudniejsza, ale ma tę zaletę, że jest bliżej Surabaya. Autobusy kursują tą trasą nieregularnie.

Trasa Malang → Tumpang. Prowadzi do Parku od południowego wschodu. Na miejscu można wynająć auto 4x4 lub motocykl, który dowiezie do punktu widokowego. Ta trasa ma swoich zwolenników ze względu na małe, regionalne lotnisko w Malang z lotami z Dżakarty i Bali.

Co zobaczyć w Bromo Tengger Semeru - jak spędzać czas

Turyści zazwyczaj odwiedzają wulkan podczas wschodu słońca. Będąc w regionie, dostać się do punktu widokowego można na kilka sposobów. Najprostszą metodą jest wynajęcie samochodu 4x4. Kierowcy zawożą chętnych do najbardziej popularnego punktu widokowego - Mt Panajakan.

Alternatywą dla samochodu może być motocykl. Wynajmując motor razem z kierowcą można dostać się do innych, mniej obleganych punktów widokowych, a jazda jest bardziej ekscytująca, ponieważ zjeżdżanie motocyklem ze stromych stoków powoduje przypływ adrenaliny.

Można również zrezygnować z pojazdów mechanicznych i odwiedzić punkty widokowe pieszo. Na nogach można udać się wszędzie, znaleźć własne punkty widokowe, gdzie nie ma nikogo. Wystarczy podążać główną drogą. W górę prowadzą wyraźnie oznakowane szlaki.

Kiedy jechać do Parku Bromo Tengger Semeru

Najlepszy czas na wizytę w Mount Bromo to okres od kwietnia do października, ponieważ jest to pora sucha. Chodzenie i wędrówki o tej porze roku są dużo łatwiejsze niż w porze deszczowej! Zalecamy odwiedzenie Mount Bromo o wschodzie słońca, aby zobaczyć naprawdę spektakularne widoki.

MALANG Pogoda