Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

La Paz

Atrakcje turystyczne La PazLa Paz jest administracyjną stolicą Boliwii, położoną najwyżej na świecie, na wysokości od 3600-4100 m n.p.m. Zlokalizowana jest w Andach Środkowych nad brzegami rzeki La Paz, u podnóża masywu wulkanicznego Illimani. Ze względu na wysokość w La Paz oddycha się bardzo rozrzedzonym powietrzem, ale dzięki temu miasto nie doznało nigdy poważniejszych pożarów, gdyż z braku tlenu wygasają one niemalże same. Dzięki temu, iż jest to najwyżej położona stolica świata, wiele znajdujących się tam obiektów zyskuje to samo miano. Są to obiekty takie jak m.in. stadion piłkarski albo tor kolarski. La Paz słynne jest ze swojego wysokiego położenia i topografii, ale także z pięknych ryneczków oraz przywiązania do tradycji. Często nazywane Tybetem Ameryki.

Dobrą metodą poruszania się i zwiedzania miasta jest korzystanie z publicznych środków komunikacji lub po prostu pieszo. Będąc z La Paz należy odwiedzić Sagarnaga Street - główną arterię komunikacyjną, znajdującą się na południe od Plaza San Francisco. Znajdziemy tu skupiska hoteli, mnóstwo restauracji, sklepików z pamiątkami oraz oczywiście turystów. Inne miejsca, do których warto zajrzeć to, Rynek Czarownic (kupimy tam różne "magiczne zioła" i afrodyzjaki), Mercado Negro (Czarny Rynek, z różnego rodzaju lokalnymi wyrobami), oblepioną sklepami ulicę Eloy Salmon. Koniecznie też powinniśmy zobaczyć stare kolonialne domy na Calle Jaen, rynek główny wraz z siedzibami władz rządowych, czyli Plaza Murillo i skalną dolinę Valle de La Luna. W mieście znajduje się wiele muzeów. Są to m.in.: Muzeum San Francisco, Tiwanaku, Sztuki Nowoczesnej, Kokainy, Instrumentów Muzycznych, oraz Cennych Metali.

La Paz i okolicę można w całości podziwiać z kilku punktów widokowych: Parque Laikacota, Mirador Monticulo i Av. Camacho.