Los Santos

Atrakcje turystyczne Los SantosLos Santos to prowincja położona w środkowej Panamie. Stolicą prowincji jest miast Las Tablas. Miasto to uważane jest za centrum kultury i tradycji hiszpańskiej w Panamie. W lutym odbywa się tu krajowy festiwal Pollera, który dla większości mieszkańców jest najlepszym w kraju. Podczas festiwalu setki rozentuzjazmowanych i poubieranych w piękne suknie kobiet stara się o koronę królowej festiwalu. Miasteczko jest małe, a odwiedzających je w trakcie festiwalu jest kilkakrotnie więcej niż mieszkańców, więc na każdym kroku spotyka się tłumy ludzi. Podobnie jest z noclegami, które rezerwowane są często z rocznym wyprzedzeniem. Jednak mieszkańcy są bardzo przyjaźni i w łatwy sposób można zdobyć nocleg na ich podwórku w niskiej cenie. Poza festiwalem w Las Tablas, w prowincji Los Santos odbywa się jeszcze jeden Festiwal Mejorana. To wydarzenie w mieście Guarare, na którym odbywają się występy zespołów ludowych.
Jednak Los Santos słynie nie tylko z wydarzeń artystycznych. Na Playa Venado (jednej z najlepszych plaż w Panamie) możemy trafić na jedną z wielu międzynarodowych imprez surfingowych lub sami popróbować swoich sił mierząc się z falami dochodzącymi do 5 metrów wysokości.
Zresztą cała prowincji słynie z bogatej linii brzegowej. Nawet, jeśli nie jesteśmy pasjonatami surfingu, czekają na nas piękne plaże zapraszające do wypoczynku lub nurkowania. Plaże nie są tak popularne jak te na wyspie Bocas Del Toro, ale i tak mają wiele do zaoferowania turystom. Najlepsze z nich to Destiladeros, El Toro, Punta Mala, El Arena. Plaże te w październiku są gospodarzami fantastycznego zjawiska, gdy tysiące żółwi morskich wychodzi na plaże w celu złożenia jaj. Widok ten przyciąga tłumy turystów, przyrodników i fotoamatorów, którzy na własne oczy chcą ujrzeć odbywające się tu przedstawienie.
Niedaleko linii brzegowej znajduje się Isla Iguana. Wyspa ta jest bardzo popularna ze względu na błękitne, przezroczyste wody, nurkując w których można podziwiać kolorowe dno morskie i bogatą faunę. Wyspa ta jest rezerwatem przyrody. Znajduje się tu 16 hektarów rafy koralowej złożonej z 14 różnych gatunków koralowców, w której żyje ponad 500 gatunków ryb. A sama wyspa jest mieszkaniem dla wielu różnorodnych gatunków ptaków.