Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Panama City

Atrakcje turystyczne Panama CityPanama City to licząca 880 tysięcy ludzi stolica kraju. Pierwotnie miasto zostało założone 8 kilometrów od granic dzisiejszej Panamy. Jednak spłonęło doszczętnie w 1671 roku. Do dziś ruiny Panama Viejo są wielką atrakcją turystyczną dla przebywających w mieście turystów.
Stara część obecnego miasta założona została zaraz po pożarze w 1673 roku i dziś nazywana jest Casco Viejo. Casco Viejo to wpisana w 2003 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO historyczna dzielnica miasta. W architekturze starego miasta dominują malownicze placyki oraz wąskie, brukowane uliczki z przylegającymi do nich knajpkami i sklepikami. W Casco Viejo warto przespacerować się po Bovedas, czyli położonej nad brzegami Pacyfiku – promenadzie. Możemy tu zwiedzić Katedrę wraz z placem katedralnym, budynek Narodowego Instytutu Kultury, Pałac Prezydencki Palacio de las Garzas, Muzeum Kanału Panamskiego - Museo del Canal Interoceánico lub budynek Teatru Narodowego.
W Casco Viejo styl Art Deco przeplata się ze starymi barokowymi budowlami kolonialnych czasów kolonialnych w obecności karaibskich chat. Miasto jest świadectwem kulturowego zróżnicowania kraju nie tylko jednak pod względem architektonicznym. W trakcie spaceru po ciasnych uliczkach najwięcej uwagi poświęcimy mijającym nas ludziom. W jednym miejscu spotkamy biznesmenów, urzędników i artystów, a także rzesze turystów zatrzymujących się przy straganach kobiet z indiańskiego plemienia Kuna, sprzedających tradycyjne rękodzieła. Tu wszyscy uśmiechają się przyjaźnie do siebie i powoli spacerują uliczkami starego, ujmującego miasta.
Nowoczesne centrum miasta z kolei oferuje wszystko, czego nam potrzeba byśmy poczuli się niemal jak w Europie. Tu zobaczymy interesujące wystawy sztuki, spędzimy czas w przyjemnych restauracyjkach, a zakupy zrobimy w wielkich galeriach handlowych i dobrze wyposażonych supermarketach. W szczególności symbolem nowoczesności Panamy jest Aleja Balboa i dystrykt Punta Paitilla. Tu znajdują się wysokie błyszczące drapacze chmur, w których swoje siedziby mają największe koncerny międzynarodowe, pełno jest nocnych klubów, dyskotek, pubów i ekskluzywnych restauracji. Zaraz obok centrum Panama City znajduje się „strefa kanałowa”, z której obserwować można potężne statki wpływające na wody Kanału Panamskiego.