Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Park Narodowy Jasper

Atrakcje turystyczne JasperPark Narodowy Jasper to miejsce jak z pocztówki. Każdego roku turyści z całego świata przybywają tu podziwiać cuda natury. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć od cywilizacji i miejskiego pędu życia i zaprzyjaźnić z naturą. Jasper National Park jest jednym z najstarszych i największych parków narodowych w Kanadzie. Został założony w 1907 r. Położony w prowincji Alberta na zachód od Edmonton. Obejmuje obszar 10,878 km kwadratowych. W PN Jasper mieszkają właściwe dla tego rejonu zwierzęta, takie jak: niedźwiedzie grizzly, łosie, kozły śnieżne i owce kanadyjskie. Co szczególnie warto zobaczyć w PN Kasper?

- pole lodowcowe Colombia Icefield to największe pole lodowcowe na Alasce. Po 1,5 godzinnej wędrówce dochodzimy do jęzora lodowcowego Athabasca Glacier.

- jezioro Maligne – jezioro położone w przepięknej Dolinie Maligne Jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem polodowcowym. W najdłuższym miejscu ma długość około 22 km. Latem można przemierzyć je łodzią a zimą – pieszo, używając rakiet śnieżnych.

- Spirit Island to znana na całym świecie malutka wysepka na jeziorze Maligne. By na nią dotrzeć, latem organizowane są 1,5 godzinne rejsy po jeziorze.

- kanion Maligne to najgłębszy i najbardziej spektakularny wąwóz w paśmie Canadian Rockies. Kanion przemierzać można latem, ale również zimą.

- wodospad Sunwapta Fallus tworzący się na najważniejszym dopływie rzeki Athabasca. Zamarzający zimą, urzeka swym pięknem nawet największych zwolenników cywilizacji.

- Wodospad Athabasca Fallus jest najbardziej spektakularnym i tętniącym życiem wodospadem w Parku Narodowym Jasper. Latem wydzielone są tu miejsca piknikowe a zimą można pojeździć na nartach.

- Jezioro Patricia and Pyramid Lake jest doskonałym miejscem na rodzinne wypady. Latem można tu żeglować, surfować , łowić ryby, pływać łódką i kajakami lub piknikować na brzegu. Zimą na zamarzniętej tafli jeziora uprawiać można pojeździć na łyżwach i na nartach.

- Jeziora Lake Edith and Lake Annette to zimowy raj dla wszystkich miłośników biegów narciarskich.

- Lodowiec Stutfield Glacier to jęzor pola lodowcowego Columbia. Miejsce zapierające dech w piersiach, doskonałe na całodniowy plener fotograficzny.

Do Jasper National Park wybrać się można niezależnie od pory roku, pory dnia i pogody. Każda z atrakcji dostępnych w parku uczyni twój pobyt niezapomnianym.