Peru

Peru to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie, łączy w sobie piękne krajobrazy, współczesne i starożytne kultury, od tajemniczych linii Nazca po enigmatyczne Machu Picchu.
Peru jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez zagranicznych turystów, ponieważ ma nie tylko bogactwo archeologiczne i zabytki, ale także bogatą kulturę, piękne miasta turystyczne, które łączą wybrzeże, wyżyny i dżunglę, kuchnia peruwiańska jest dobrze znana na całym świecie. Mamy też muzyków, tancerzy, słynne peruwiańskie Pisco i przyjaznych ludzi, którzy zawsze ciepło witają turystów.

Najlepsze atrakcje turystyczne w Peru

1. Machu Picchu - Cusco
Miasto Machu Picchu jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Peru i jednym z siedmiu nowych cudów współczesnego świata. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce w Peru, z jego złożonymi konstrukcjami od czasów i kultury Inków. Machu Picchu było ceremonialnym centrum Inków. Turyści lubią odwiedzać ruiny, ponieważ czerpią dużo energii z Apusów (bogów Inków). Aby odwiedzić Machu Picchu, możemy polecieć lotem krajowym z Limy do Cusco, podróż trwa około godziny (autobusem trwa około 20 godzin), po czym trzeba zarezerwować bilet na pociąg z Cusco do miasta Aguas Calientes, ponieważ zaraz po przybyciu do Machu Picchu będziesz wspinać się po ruinach i podziwiać wspaniałe miasto.

2. Linie z Nazca
Linie Nazca znajdują się na pustyni Nazca, na południu Limy-Peru.
To wyjątkowe miejsce na świecie, z tajemniczością i mistycyzmem, wielkie konstrukcje obserwatoriów cykli astronomicznych służyły rolnikom do kontrolowania metrologicznych cykli agrarnych, także ze względu na ich znaczenie religijne. Taka jest teoria Marii Reiche, która przez kilka lat studiowała linie z Nazca.
Linie te są utworzone przez rysunki kilku kilometrów na pustyni Nazca z formami zwierzęcymi; niektóre z nich można zobaczyć tylko z samolotu. Postacie między innymi Pająka, Małpy, Małej Jaszczurki, Kolibra, Kondora, Psa i Astronauty.

3. Święta Dolina - Cusco
Święta Dolina Inków to jedno z ulubionych miejsc odwiedzanych przez zagranicznych turystów. Znajduje się godzinę drogi od Cusco. Twierdza Inków Ollantaytambo jest „MUSI” odwiedzić, zbudowana w najwyższej części góry w regionie. Jest wiele miejsc do odwiedzenia, takich jak targ Chincheros w niedziele, Maras, gdzie można znaleźć warzelnię soli i Moray, gdzie można znaleźć ruiny składające się z szeregu kręgów, które były ważnym ośrodkiem rolniczym dla Inkowie.
Pisac, miejsce, w którym można odwiedzić mały targ we wtorki, czwartki i niedziele; a także można znaleźć artykuły rękodzieła.

4. Jezioro Titicaca - Puno
Jezioro Titicaca jest najwyższym jeziorem żeglownym na świecie i największym w Ameryce Południowej. Pogoda w tym regionie jest sucha i bardzo zimna w nocy (poniżej 0 ° C lub 32 ° F), ale w dzień jest słonecznie (13 ° C lub 55 ° F).
Jezioro Titicaca ma dużą wyspę o nazwie Taquile. Ci ludzie zachowali swoje starożytne zwyczaje noszenia typowych, kolorowych ubrań i życia tak jak sto lat temu.
Każdy jest przygotowany na przyjęcie turystów i pokazanie ich tańców, typowego jedzenia, a także sprzedaż swoich produktów. Druga wyspa to Amantani, gdzie można przenocować w rodzinnym domu w jednej z gmin. Zaraz po przybyciu na wyspę ludzie stamtąd ciepło cię witają, a na koniec będziesz mógł zobaczyć wyspę Uros, która jest grupą wysp, zwanych „pływającymi wyspami”, te małe wyspy są ręcznie wykonane przez społeczności, które przy użyciu starożytnej techniki zbudowały własną wyspę z trzciny „totora”.

5. Kanion Colca - Arequipa
Mówi się, że kanion ten jest najgłębszy na świecie, nawet dwukrotnie głębszy niż Wielki Kanion w USA. Dolina Colca ma bardzo piękne krajobrazy z silnymi wiatrami, nad lotami kondorów, które są największymi ptakami na świecie. Po drodze można zobaczyć stada Vicuñas oraz różne gatunki ptaków, m.in. kolibra olbrzymiego, orły, gęsi i kondora andyjskiego. Jeśli lubisz wycieczki przygodowe, Kanion oferuje również wspaniałe wędrówki do samego końca, zejście przez ogromne góry, odkrywanie dolin przypominających oazy, źródeł termalnych i biwakowanie na świeżym powietrzu.

6. Amazonka - Iquitos
Amazonka wspiera najważniejszy ekosystem bioróżnorodności na świecie, jest tam wiele małp po ary, czaple po jastrzębie i żółwie po tukany, a flora i fauna przytłaczają odwiedzających. Dla wielu turystów to raj, zachwyca ich cudowny widok. Możesz wykupić wycieczkę do Iquitos z biurem podróży i spędzić dni w domku w dżungli lub wybrać się w rejs do Amazonki i przeżyć najwspanialsze wrażenia.

7. Rezerwat Narodowy Tambopata - Puerto Maldonado
Rezerwat narodowy Tambopata jest bramą do niezwykłych środowisk i do amazońskiego lasu deszczowego; gdzie będziesz miał wspaniałe wrażenia, dźwięki, kolory i różne gatunki ptaków, ciesz się podróżą w egzotycznym schronisku w lesie. To będzie niesamowita wycieczka przygodowa, której nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

8. Katedra w Limie
Katedra w Limie została zbudowana w 1564 roku. Wnętrze katedry w Limie jest bardzo atrakcyjne, ma delikatny sklepiony sufit i podłogę w szachownicę. Jest ozdobiony imponującymi barokowymi meblami, z których najbardziej godne uwagi są misternie rzeźbione stalle chóralne.
Turyści przybywający do Peru muszą przejść przez miasto Lima, gdzie nie można przegapić okazji, aby przejść przez główny plac, zwiedzić katedrę i okolice.

9. Huaraz
Huaraz to jedno z najlepszych miejsc w Ameryce Południowej, aby cieszyć się wycieczkami przygodowymi, takimi jak trekking, wspinaczka górska, narciarstwo i rafting. Miasto Huaraz znajduje się około 8 godzin jazdy autobusem od Limy, jest to jedyny sposób, aby się tam dostać. Miasto położone jest u podnóża Kordyliery Blanca, gdzie można zobaczyć ponad 20 ośnieżonych szczytów na wysokości ponad 5000 metrów, z których najbardziej godnym uwagi jest Huascaran (6768 m), który jest najwyższą górą w Peru.
Wielu turystów przyjeżdża do Huaraz, aby cieszyć się różnymi wycieczkami przygodowymi.

10. Chan Chan - Trujillo
Miasto Chan Chan położone jest w pobliżu Trujillo na północnym wybrzeżu Peru. 28 listopada 1986 roku UNESCO uznało Chan Chan za miejsce światowego dziedzictwa. Stanowisko archeologiczne zajmuje obszar około 20 kilometrów kwadratowych. Obszar centralny składa się z 10 małych miasteczek otoczonych murem i innych piramid.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.74 (19 Votes)

Inną słynną atrakcją Peru, według miejscowych Andów, jest to, że Titicaca była kolebką słońca. Titicaca to najwyższe duże jezioro na świecie z wieloma zwierzętami i roślinami przystosowanymi do środowiska na dużych wysokościach. Jezioro ma również największą objętość wody ze wszystkich jezior południowoamerykańskich i znajduje się na granicy Peru i Boliwii.

Read More: Titicaca
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wędrówka Szlakiem Inków to przeżycie, które powinno wzbudzić emocje, wzbudzić odrobinę strachu, wzbudzić zazdrość wśród znajomych i rozbudzić w duszy poczucie wędrówki.
Jedna z najpopularniejszych atrakcji w Ameryce Południowej - i jedna z najsłynniejszych wędrówek na świecie - Szlak Inków to rodzaj niezwykłych przygód, dla których wszyscy podróżujemy. Sama wędrówka, która prowadzi starożytnymi wąskimi ścieżkami w głąb peruwiańskich krajobrazów i wysoko w góry Andów, jest wspaniała; doskonałe ruiny Inków, las chmur i majestatyczne widoki na dolinę rozłożone jak bułka tarta na drodze do być może największego punktu końcowego każdej wielodniowej wędrówki na ziemi, kultowego Machu Picchu.

Read More: Szlak Inków
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Najczęściej odwiedzana atrakcja kraju, Machu Picchu to XV-wieczna struktura Inków i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowane przez cesarza Pachacuti, który żył w latach 1438-1472, Machu Picchu było ukryte przed hiszpańskimi konkwistadorami ze względu na swoją świętość.
Porzucone niecałe 100 lat po tym, jak zostało zbudowane z powodu hiszpańskiego podboju,

Read More: Machu Picchu