Titicaca

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.74 (19 Votes)

Inną słynną atrakcją Peru, według miejscowych Andów, jest to, że Titicaca była kolebką słońca. Titicaca to najwyższe duże jezioro na świecie z wieloma zwierzętami i roślinami przystosowanymi do środowiska na dużych wysokościach. Jezioro ma również największą objętość wody ze wszystkich jezior południowoamerykańskich i znajduje się na granicy Peru i Boliwii.

Około 500 gatunków nazywa jezioro domem i jest przystosowanych do niezwykłych warunków Titicaca, takich jak gigantyczna żaba wodna Titicaca z płatkami skóry przystosowanymi do wchłaniania ograniczonego tlenu w regionie.

Fascynująca kulturowo Titicaca jest domem dla kilku pływających sztucznych wysp wykonanych z trzciny, na których mieszka mieszkająca tu społeczność Uros. Używane pierwotnie do obrony jeziora przed wrogami, wyspy można zwiedzać z miasta Puno.

Miejscowi wokół jeziora nadal zbierają plony ręcznie i zwykle noszą tradycyjne stroje, na przykład kobiety pracujące w halkach i melonikach oraz dzieci w kolorowych andyjskich ubraniach. Ponieważ jest to środowisko andyjskie, można również zobaczyć kultowe lamy z Peru idące za swoimi lokalnymi właścicielami.