Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Rejs na Cayo Blanco

Atrakcje turystyczne Cayo BlancoCayo Blanco to niezwykła, niezamieszkała wyspą, na której znajduje się tyko drewniana restauracja z przygotowywanymi dla turystów na miejscu przepysznymi potrawami ze świeżych ryb i owoców morza. Na Cayo Blanco są bezsprzecznie najładniejsze plaże na Kubie. Widoki, jakie tu zobaczymy, naprawdę zapierają dech w piersiach.

Na Cayo Blanco wypływamy katamaranem z portu usytuowanego na końcu półwyspu Hicacos. W trakcie rejsu zaliczymy postój przy barwnej rafie koralowej oraz wizytę w delfinarium, gdzie możemy popływać razem z delfinami. Cała podróż katamaranem utrzymana jest w gorącym kubańskim stylu. Z głośników płyną nieprzerwanie dźwięki salsy, a na pokładzie czeka na wszystkich otwarty bar. Możemy się tu uraczyć słynnym drinkiem Cuba Libre oraz innymi tropikalnymi koktajlami. Pełne all inclusive.

W trakcie postoju przy rafie koralowej możemy podziwiać przepiękne podwodne życie. Nie tylko z pokładu statku, ale ponieważ na katamaranie znajduje się kompletny sprzęt - maski, rurki i płetwy, możemy zanurzyć się w toń i bezpośrednio obcować z florą i fauną żyjącą na rafie. Dzięki skafandrom z pianki, w morską toń mogą się zanurzyć także osoby nie umiejące pływać, gdyż pianka będzie spełniać funkcję koła ratunkowego i bezpiecznie unosić takie osoby na powierzchni wody.

Kolejnym przewidzianym przystankiem jest delfinarium, które zbudowano na otwartym morzu. Mamy tutaj możliwość popływania z delfinami oraz karmienia tych uroczych, przyjaznych ssaków.

Najważniejszym punktem wycieczki jest jednak wyspa Cayo Blanco. Zbliżając się do przystani naszym katamaranem, możemy już z pokładu łodzi oglądać rajską plażę usypaną z drobnego, niemal śnieżnobiałego piasku. Po skończonym posiłku, przed drogą powrotną do Varadero, będziemy mogli jeszcze ponad godzinę kąpać się w zachwycającej turkusowo-szmaragdowej wodzie. Piasek na plaży jest tak delikatny, że przy każdym postawieniu stopy rozmywa się pod naszymi nogami niczym mąka. Cayo Blanco to naprawdę rajska wyspa!