Santiago De Chile

Atrakcje turystyczne SantiagoSantiago De Chile - to jedna z najciekawiej położonych stolic. Znajduje się w niewielkiej odległości od wybrzeży Pacyfiku a otoczona jest ośnieżonymi szczytami Andów. Santiago De Chile zostało założone w 1541 roku i jest najstarszym miastem Chile. Miasto posiada bogatą ofertę dla turystów preferujących nocne życie, skupia się ono w okolicy Barrio Suecia i Bellavista.

Najbardziej interesującym miejscem do zwiedzania jest dzielnica Barrio Brasil. Utrzymana w renesansowym stylu tworzy idealne miejsce do długich spacerów, podziwiania znajdujących się tam budynków, ale przede wszystkim do skorzystania z bogatej oferty okolicznych restauracyjek i barów.

Samo miasto dla wielu turystów stanowi tylko miejsce rozpoczęcia wyprawy po Chile. Rzadko jest docelowym punktem spędzania wakacji. Jeśli jednak dysponujemy czasem warto wybrać się na Cerro San Cristobal. Będziemy mogli podziwiać skąd wspaniałą panoramę miasta.

W Santiago De Chile znajdziemy mnóstwo ofert lokalnych biur i przewodników na organizację wycieczek jednodniowych. Popularnymi miejscami są Valparaiso i Vina del Mar, ale także piesze wycieczki w góry czy nad wybrzeże Pacyfiku.

Na pasjonatów narciarstwa czekają bardzo dobrze przygotowane ośrodki. Sezon narciarski trwa od czerwca do października.

W mieście znajdziemy również kilka wartych zobaczenia zabytków. Są to przede wszystkim: Katedra, pałac arcybiskupi, ratusz, zabytkowe kościoły, cmentarz generalny, pałac prezydencki oraz liczne muzea z najsłynniejszym Narodowym Muzeum Historycznym, w którym mieszczą się eksponaty sztuki prekolumbijskiej.