Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Trinidad

Atrakcje turystyczne TrinidaduTrinidad to malownicze miasteczko, trzecie najstarsze miasto Kuby, które jest typowym przykładem hiszpańskiej architektury i kolonialnej atmosfery. Miasteczko pojawia się w każdym przewodniku po Kubie. Nie ma tu wielu hoteli, za to dużo lokalnego kolorytu mieszkańców.
Przebywając tu odnosimy wrażenie jakby czas dawno się zatrzymał. Niezniszczone, a raczej odnowione, kolorowe budynki wydają się być wręcz nierzeczywiste.
Przespacerujemy się pięknymi, pnącymi się pod górę brukowanymi uliczkami, otoczonymi kolorowymi domami, zmierzającymi do centralnego miejsca w mieście, Plaza Mayor. Plaza Major, to plac z ogrodami w samym sercu starówki Trinidadu, otoczony muzeami i galeriami, stanowiący kwintesencję kubańskiego stylu architektury. Zwiedzimy tu majestatycznie wystającą ponad inne budynki Katedrę Iglesia De La Santisima Trinidad. Warto jest także odwiedzić Muzeum Romantyzmu, Muzeum Kolonialnej Architektury i Muzeum Miejskie. Cała kolonialna starówka Trinidadu została 1988 roku wpisana na listę UNESCO.
Każdego wieczoru w knajpkach i na wolnym powietrzu odbywają się salsowe imprezy, które przyciągają spragnionych zabawy, mieszkańców i turystów.
Będąc pobliżu Trinidadu możemy się wybrać do innej wielkiej atrakcji turystycznej. Do Doliny Cukrowej (Valle de los Ingenios). Właśnie dzięki uprawie trzciny cukrowej Trinidad w XVIII wieku przeżywał swój rozkwit i świetność. Pamiątką tamtych wieków są pozostałości wspaniałych rezydencji dawnych plantatorów. Valle de los Ingenios również została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.