Ciekawe miejsca i zabytki - informacja turystyczna

Varadero

Atrakcje turystyczne VaraderoVaradero to miasto położone około 130 kilometrów od Hawany, co stanowi zaledwie dwie godziny drogi. Leży w północno - wschodniej części wyspy. Dziś stanowi mekkę turystyki wypoczynkowej i główny kurort wakacyjny na wyspie. W mieście nie znajdziemy żadnych zabytków ani starówki. Zamiast tego, co krok spotkamy restauracje, kluby i hotele. Wzdłuż deptaka, co chwila natrafimy na bryczki, które zawiozą nas do najciekawszych zakątków miasta. Varadero słynie wśród turystów z pięknych piaszczystych plaż, szmaragdowo czystej wody oraz bogatej egzotycznej roślinności. Znajdują się tu specjalnie wytyczone miejsca do nurkowania oraz idealne warunki do uprawiania innych sportów wodnych. Dla osób chcących dokonać wakacyjnych zakupów, kurort posiada także centrum handlowe, Plaza America.

Dla miłośników nocnego życia przygotowano tu wiele nocnych klubów, dyskotek, pubów oraz restauracji. Możemy tu miło spędzić wieczór w jednej z kafejek usytuowanych na świeżym powietrzu słuchając salsy i pijąc kubański likier. Również posiłki serwowane przy sielankowych, karaibskich rytmach smakują inaczej, a różnorodne udogodnienia dla turystów powodują, że czas mija bardzo szybko i przyjemnie.

Spragnieni promieni słonecznych Europejczycy, Amerykanie i Kanadyjczycy stanowią tu prawie 70% turystów. Ten, jeden z największych kurortów na Karaibach prawie całkowicie pozbawiony jest rdzennych mieszkańców. Zostali przesiedleni w inne regiony wyspy, by zrobić więcej miejsca dla turystów.

Zwiedzając rejon w pobliżu Varadero koniecznie trzeba się wybrać do Jaskiń Pirackich z pradawnymi malowidłami ściennymi. Były one podobno kryjówkami piratów, w których trzymali oni swe łupy.