Dalat

Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Dalat

Położona na południu Wietnamu urocza miejscowość Dalat, znana jest jako najlepsze miejsce dla nowożeńców w kraju. Dalat to malownicze górskie miasteczko, które kiedyś było stacją górską podczas francuskiego okresu kolonialnego. W całym mieście spotyka się francuską architekturę w stylu kolonialnym i wille położone wśród malowniczych krajobrazów. Wokół Dalat znajdują się jedne z najlepszych krajobrazów w kraju. Okolica Dalat znana jest ze wspaniałych jezior, ogrodów kwiatowych, bujnych lasów i uroczych miasteczek na wzgórzach. A więc dla każdego turysty jest to świetny wybór.

Jak dolecieć/dojechać do Dalat

Dalat jest połączony z Hanoi i Ho Chi Minh City przez Vietnam Airlines. Lotnisko znajduje się około 30 km od centrum miasta. Do centrum można dojechać taksówką za 10 USD lub autobusem - 2 dolary.

Czas lotu do Dalat z Ho Chi Minh City wynosi około 45 minut, a z Hanoi około 1 godziny 40 minut. Cena waha się od 45 do 90 USD w jedną stronę dla klasy ekonomicznej.

Dalat jest również połączone liniami autobusowymi z większymi miastami Wietnamu. Jednak w sezonie bilety należy rezerwować min. 1 dzień wcześniej z uwagi na duże zainteresowanie. Oto przybliżone czasy podróży do i z Dalat: Ho Chi Minh City: 308 km (7 godzin), Mui Ne, Phan Thiet: 257 km (5 godzin), Nha Trang: 205 km (4 godziny), Di Linh: 82 km (2 godziny)

Co zobaczyć w Dalat - jak spędzać czas

Letni Pałac Bao Dai. Bao Dai słynął z tego, że był ostatnim cesarzem Wietnamu i wstąpił na tron, mając zaledwie 12 lat. Bao Dai używał pałacu jako letniej rezydencji, gdy temperatury w innych częściach Wietnamu były zbyt gorące.

Wodospady Datanla. Wodospady Datanla to jedno z najsłynniejszych miejsc do odwiedzenia w okolicy i można łatwo dotrzeć do tej tryskającej katarakty z centrum miasta.

Jezioro Westchnień. Jezioro Westchnień jest przesiąknięte lokalną legendą, ponieważ jest to miejsce, w którym utopiło się kilkoro kochanków. Obecnie można tu wynająć łódź popływać po spokojnej tafli jeziora.

Pagoda Linh Phuoc. Pagoda Linh Phuoc jest jedną z najbardziej znanych świątyń w kraju, z najwyższą dzwonnicą w całym Wietnamie.

Ogrody kwiatowe w Dalat. Dalat Flower Garden rozciągają się na około 7000 metrów kwadratowych i kwitnie w nich ponad 300 rodzajów kwiatów.

Szalony Dom. Jedna z najbardziej ekscytujących atrakcji w Dalat znana jest jako Szalony Dom, chociaż jego prawdziwa nazwa to Hang Nga Guest House.

Rynek Dalat, to około 1000 sklepów, które znajdują się w kilku budynkach i nie ma tu rzeczy, której nie można by kupić.

Jezioro Xuan Huong, to sztuczne jezioro, które jest jedną z głównych atrakcji Dalat. Jezioro pokryte jest kwiatami i roślinami, a wzdłuż brzegu stoi kilka małych kawiarni, w których można wypić drinka i poczuć spokojną atmosferę.

Pagoda Lam Ty Ni znana jest również jako Świątynia Szalonego Mnicha. Na terenie pagody znajduje się galeria sztuki prowadzona przez buddyjskiego mnicha.

Kiedy jechać do Dalat

Dalat różni się od innych miejsc w Wietnamie, ponieważ to miasto położone jest w dolinie góry Langbiang. Pogoda w Dalat jest łagodna, chłodna i orzeźwiająca przez cały rok, nawet w miesiącach letnich; dlatego każdy dzień roku byłby świetnym czasem na zwiedzenie tego pięknego miasta. Dalat jest piękniejszy w miesiącach wiosennych, od grudnia do marca, kiedy wszędzie kwitną kwiaty, dzięki czemu Dalat jest bardziej żywy i romantyczny.

DALAT Pogoda